Figurski do Miszczaka: “Edward, ty zdajesz sobie sprawę, że jestem niepełnosprawny”?

Podziel się:

 Michał Figurski fot Ewelina Dziwir

Prowadzącym nowego show Polsatu „Temptation Island Polska” będzie Michał Figurski. To wielki powrót dziennikarza i prezentera do telewizji, w której od dawna się nie pokazywał. Michał Figurski w ostatnich latach ciężko chorował. Jak sam powiedział w pierwszym wywiadzie po ogłoszeniu powrotu udział w programie to kolejny krok w jego rehabilitacji. Co jeszcze zdradził w rozmowie z pomponik.pl?

Za kilka dni startują zdjęcia do programu realizowane na greckiej wyspie Kreta. Dla Michała Figurskiego podróż i pobyt na rajskiej wyspie może być prawdziwym wyzwaniem. Dlaczego się na to zdecydował?

Ten program to potężne wyzwanie nie tylko dla dziennikarza czy prezentera telewizyjnego ale też dla mnie jako dla faceta, który dokładnie osiem lat temu nie był w stanie zrobić jednego kroku bez pomocy. A czeka mnie podróż na wyspę, gdzieś daleko od domu, gdzie będę musiał liczyć sam na siebie. To dla mnie wielki test i egzamin, ponieważ utrzymuję, że jestem bardzo samodzielny. Odpowiem szczerze – to jest kolejny etap mojej rehabilitacji. Do tej pory najlepszą była moja praca i to jest zwieńczenie, najtrudniejsze zadanie, ostatni szczebel na drabinie“, wyznał portalowi pomponik.pl.

 „Kiedy Edward Miszczak złożył mi propozycję, moją pierwszą reakcją było:: “Edward, ale ty zdajesz sobie sprawę, że jestem niepełnosprawny?”. A Edward się uśmiechnął i powiedział: “W ogóle mi to nie przeszkadza”. Ustaliliśmy że nie będziemy niczego markować. Nie zamierzam udawać, że mam sprawne obie ręce, że potrafię teraz biegać maratony bo nie w tym rzecz. Będę musiał sobie radzić w innych okolicznościach niż dom. Przejście z salonu do kuchni to coś innego niż przejście po skalistej plaży na Krecie, od willi do łódki w upale.

Przygotowuję się do tego trochę jak sportowiec do olimpiady, bo wiem muszę być w jak najlepszej formie. Nie mogę zawieść ekipy ale też siebie. I ustaliliśmy z Edwardem, że tak to potraktujemy – jako wyzwanie dla Michała Figurskiego”, dodał Figurski. Dla dziennikarza dużym wyzwaniem będzie też rozstanie z rodziną. Z żona i dziećmi łaczy go wyjątkowa więź. Żonę Magdę poznał, gdy przyjechał do niej do radia na wywiad.

Przyjechałem na niebieskim wózku inwalidzkim a wyszedłem bez wózka, ale z narzeczoną. Jest bardzo dojrzałą i bardzo inteligentną kobietą, chyba najinteligentniejszą jaką w życiu poznałem, poza tym niezwykle piękną i atrakcyjną. Trudno się było nie zakochać. A potem z biegiem czasu stawaliśmy na nogi. Mówię: “stawaliśmy” bo Magda stawiała mnie do pionu. Na pierwszą randkę poszliśmy do kina i okazało się, że seans jest na piętrze, gdzie wejście było niezłym wyzwaniem. To był jeden z moich pierwszych razów po schodach. Oczywiście wszedłem! Po pierwsze nie chciałem się skompromitować, po drugie musiałem przed nią pokazać, że jestem macho i dam radę. W ten sposób zaliczałem coraz więcej schodów.

A dzisiaj mogę poprowadzić „Temptation Island Polska”.

Magda jest dokładnie połową mojego życia. Ale wcale o niej dużo nie opowiadam. Co było w Vegas nie zostanie w Vegas i podobnie traktujmy to co się dzieje w naszych czterech ścianach. Chronię prywatność moich dzieci i mojej żony.(…) Staś ma 10 lat I jest najfajniejszym mężczyzną świata. Moim najlepszym kumplem. Jesteśmy w domu, czwórką najlepszych przyjaciół. Myślę, że to jest bardzo fajny model“, mówi.

Michał Figurski opowiedział też dlaczego dotąd nie lubił pokazywać się w telewizji i czy sam zdecydowałby się na udział w takim programie jak „Temptation Island Polska.

Cały wywiad pod tym linkiem: https://www.pomponik.pl/plotki/news-figurski-poprowadzi-nowy-show-polsatu-temptation-island-wyzn,nId,6852908

(źródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.