Finał Ligi Europy. Villarreal triumfuje po dramatycznym konkursie rzutów karnych !

W meczu finałowym Ligi Europy UEFA w sezonie 2020/2021 hiszpański Villarreal  pokonał w rzutach karnych  Manchesterem United. Hiszpanie po raz piwrwszy w historii sięgneli po Puchar Europy.

Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku to drugie takie wydarzenie piłkarskie na tym poziomie w Polsce.Po raz pierwszy mecz tej rangi odbył się w 2015 roku w Warszawie, a Sevilla F.C z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała Dnipro Dnipropietrowsk.

Środowy wieczór na Arenie w Gdańsku dostarczył kibicom nie lada emocji. W finale Ligi Europy Villarreal FC zmierzył się z wielkim Manchasterem United.Ekipa z Old Traford nie spodziewała się takiego obrotu sprawy, podopieczni Unaia Emery nie przestraszyli się ,,Czerwonych Diabłów,, mecz zakończył się wynikiem 1-1 bramkę dla Villareal w 29 minucie zdobył Gerard Moreno, w 55 minucie Edison Cavani daje remis w tym meczu. Dogrywka którą mieliśmy okazję zobaczyć również nie wyłoniła zwycięzcy, zadecyowały więc rzuty karne.

O tym kto podniesie trofeum decydowały rzuty karne, zobaczyliuśmy aż 11 ich serii ! Zawodnicy przez 10 serii strzelali bezbłędnie aż przyszedł czas na bramkarzy z tego pojedynku zwycięzko wyszedł Geronimo Rulli który pokonał Dawida De Geę, niestety ten drugi nie miał już tyle szczęścia i to ekipa Villarreal sięgnęła po swoje historyczne zwycięzstwo w Lidze Europy sezonu 2020/21.

Villarreal FC – Manchaster United FC 1-1 (1-0  1-1   1-1 )  11-10 rzuty karne