Gdańsk – Koncerty Sylwestrowe – program, zmiany w organizacji ruchu oraz kursowanie komunikacji miejskiej

Podziel się:

fot.org

Aż w czterech dzielnicach będą odbywać się w tym roku koncerty sylwestrowe w Gdańsku. Dzięki specjalnym autobusom Gdańszczanie będą mogli przemieszczać się między poszczególnymi lokalizacjami. Tylko koncert na Targu Węglowym spowoduje zmiany w organizacji ruchu.

 

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaproszą wszystkich mieszkańców na wspólne muzyczne wydarzenie kończące stary rok – plenerowe Koncerty Sylwestrowe. Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ stary pożegnamy aż w czterech różnych dzielnicach Gdańska.

Sentymentalny Park Oruński w amfiteatrze przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Czerwone Gitary, rozbawiony Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się przy muzyce Łąki Łan, a elektryzujące Brzeźno na molo przywita Nowy Rok przy hitach najlepszego polskiego dj’a C-Boola, natomiast rodzinny Targ Węglowy rozbrzmi hitami zespołu Brathanki.

Całości świąteczno-sylwestrowej atmosfery dopełniać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy i Łoś Lucek.

Telebim na Targu Węglowym

Dopełniając tradycji wspólnego świętowania Nowego Roku przez wszystkich mieszkańców Gdańska, na Targu Węglowym stanie telebim, na którym transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach. Tym samym koncert zespołu Brathanki, zostanie podzielony na 3 bloki muzyczne, przerwane 5 minutowym wejściem konferansjera oraz transmisji.

Dodatkowo podczas Nocy Sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami.

Bez fajerwerków, z pokazem laserowym

– Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni – podkreśla Teresa Kuśmierska dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury. – Po północy zaś na Targu Węglowym odbędzie się specjalny pokaz laserowy.

Nowy Rok powitamy przy melodiach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem, dodatkowo będzie można usłyszeć je również na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży Kościoła Św. Katarzyny. Powstanie również specjalny utwór muzyczny, którym rozbrzmi gdański carillon.

Tradycyjnie o północy nastąpi przywitanie Nowego Roku z władzami miasta. W każdej dzielnicy odbędzie się odliczanie, transmitowane na telebimie na Targu Węglowym.

Szczegółowy program koncertów sylwestrowych: 

Targ Węglowy
godz. 21.30 Dj Bezksywy
godz. 22.50 Brathanki
godz. 24.00 Pokaz laserowy

Jar Wilanowski / Chełm
godz. 21.30 Route 11
godz. 22.40 Łąki Łan

Molo w Brzeźnie
godz. 22.30 C-Bool

Park Oruński / Amfiteatr
Godz. 22.30 Czerwone Gitary

Komunikacja miejska w noc sylwestrową 2018/2019

W sylwestrową noc zostaną  uruchomione specjalne kursy bezpłatnego „Autobusu sylwestrowego”, całonocna linia tramwajowa na trasie Łostowice –Zaspa – Oliwa – Wrzeszcz – Łostowice, dodatkowe kursy tramwajowe oraz większa liczba kursów nocnej komunikacji autobusowej.

31.12.2018 – PONIEDZIAŁEK, SYLWESTER

Na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej, z wyjątkiem linii 100131188195212268269512, które nie będą funkcjonować przez cały dzień.

„Autobus sylwestrowy”

Z okazji miejskich imprez sylwestrowych, organizowanych na Targu Węglowym, na plaży w Brzeźnie, w Jarze Wilanowskim i w Parku Oruńskim, uruchomione zostaną o godz. 23:00 kursy bezpłatnego „Autobusu sylwestrowego”, który pozwoli szybko się przemieścić pomiędzy scenami imprezowymi. „Autobus sylwestrowy” wykona kursy w obu kierunkach i zatrzyma się tylko w czterech punktach:

  • odjazd godz. 23:00 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola), odjazd godz. 23:20 Brama Wyżynna, odjazd godz. 23:30 Orunia Gościnna i przyjazd godz. 23:45 Jar Wilanowski

oraz

  • odjazd godz. 23:00 Jar Wilanowski, odjazd godz. 23:15 Orunia Gościnna, odjazd godz. 23:25 Brama Wyżynna i przyjazd godz. 23:45 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola)

 

Komunikacja po koncercie na Targu Węglowym

Po zakończeniu pokazu laserowego na Targu Węglowym, z przystanku „Brama Wyżynna” zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusowych linii nocnych. Liczba kursów będzie uzależniona od frekwencji.

Ponadto, z przystanku „Brama Wyżynna” pojadą dodatkowe tramwaje linii w kierunku Oliwy przez Zaspę, 2 do Łostowic Świętokrzyskiej, 3 do Nowego Portu przez Brzeźno, 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz, 9 do Stogów Zimnej, a z przystanku „Hucisko” – linii12 do Migowa.

Zmiany na liniach nocnych

Przez całą noc ze zwiększoną częstotliwością (co 30 minut) funkcjonować będą linie autobusowe N1N4N5N12. Pozostałe linie nocne będą funkcjonować wg stałych rozkładów jazdy. Przypominamy, że na wszystkich liniach nocnych N1N2N3N4N5N6N8N9,N11 obowiązuje tarfya nocna.

Dodatkowo, uruchomiona zostanie nocna linia tramwajowa N0 z częstotliwością co 20 minut, wg taryfy nocnej i na trasie: Łostowice Świętokrzyska – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Zaspa – Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Opera Bałtycka – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Łostowice Świętokrzyska.

Kursy linii N1 o godz. 00:31 i 02:31 z Jaworzniaków zostaną wykonane przez Sopot-Gdynię, tj. jak w weekendy.

Uwaga: Bezpłatne będą tylko przejazdy autobusami sylwestrowymi kursującymi między czterema lokalizacjami miejskich koncertów sylwestrowych, na pozostałe środki komunikacji miejskiej obowiązują bilety wg taryfy nocnej.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Bogusławskiego

W związku z organizacją imprezy sylwestrowej oraz koncertu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w dniach od 28 grudnia 2018 r. do 15 stycznia 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Bogusławskiego.

Zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegać będą na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego Targu Węglowego do dnia 15.01.2019 r.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bogusławskiego od wjazdu do budynku NBP do ul. Wały Jagiellońskie:

* Całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 28.12.2018 – 01.01.2019 roku. W tym czasie z użytkowania wyłączone zostaną miejsca postojowe, a także postój taksówek.

* Jako ul. jednokierunkowa w dniach 02.01 – 12.01.2019 roku, W tym czasie ruch na ul. Bogusławskiego będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Ogarnej do ul. Wały Jagiellońskie

* Całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 13.01. – 15.01.2019 roku – podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Innych zmian w organizacji ruchu w związku z sylwestrowymi imprezami masowymi na terenie miasta Gdańsk nie wprowadzano.

(UMG.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.