Hazardowa grupa przestępczą rozbita

Podziel się:

KAS rozbiła hazardową grupę przestępczą fot.KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem-poinformowała Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego zatrzymano 10 osób zaangażowanych w przestępczy proceder.Od początku śledztwa KAS przejęła 190 nielegalnych automatów do gier, 270 tys. zł w gotówce, dokumentację finansową oraz ruchomości warte 225 tys. zł.

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno– Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 10 osób na terenie woj. podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.To osoby podejrzane o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej z grami hazardowymi. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za poszukiwanie nowych lokali, zatrudnianie pracowników, logistykę i rozliczenia finansowe.

Funkcjonariusze przeszukali 30 lokalizacji  użytkowych i mieszkalnych na terenie 5 województw: podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i łódzkiego.

 

W trakcie ostatniej realizacji, w którą zaangażowanych było 114 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, oprócz 16 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości 150 tysięcy zł oraz liczną dokumentację finansową. Zabezpieczono także majątek zatrzymanych osób w postaci 4 samochodów osobowych oraz innych rzeczy ruchomych o wartości ponad 225 tys. zł.

 

Od początku śledztwa funkcjonariusze podkarpackiej KAS zabezpieczyli w tej sprawie 190 nielegalnych automatów oraz 270 tys. zł

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 4 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było urządzanie nielegalnych gier hazardowych,  a 6 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani to obywatele Polski, 3 kobiety i 7 mężczyzn w wieku od 23 do 79 lat.

Wobec 5 osób, Sąd Rejonowy w Rzeszowie  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. W stosunku do pozostałych osób, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczenia kraju.

Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat oraz wysokie kary grzywny.

Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali, w których były urządzane grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automat.

(żródło:KAS Rzeszów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.