Hit kinowy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” już na DVD!

Podziel się:
fot.pras
Przebój Macieja Kawulskiego – „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” z Marcinem Kowalczyk, Tomaszem Włosokiem, Natalią Szroeder i Natalią Siwiec jest już dostępny na DVD. Mocna gangsterska ballada filmowa przyciągnęła do kin ponad 1,3 miliona widzów.  

 „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Zobacz zwiastun  

Film podbił widzów m.in. swoją ścieżką dźwiękową, najdroższą w polskiej kinematografii.
– To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o 2-3 razy więcej od każdego filmu w polskiej historii. Poza trzema drobnymi ilustracjami muzycznymi większość to utwory kupione. – mówił z rozmowie z Filmwebem reżyser filmu, Maciej Kawulski, który odpowiadał również za wybór utworów. 

Na płycie DVD znajdą się materiały dodatkowe: making of filmu oraz teledyski do utworów, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji:  „Ołów” Muńka Staszczyka„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w wykonaniu Tymka ft. Kasta oraz „Mitoman” Malika Montany. 

W filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk. Partnerują mu: Tomasz WłosokNatalia SzroederNatalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.  

(next-film)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.