Izabela Zalewska zwyciężczynią „Szansy na Sukces. Opole 2020”

Podziel się:

fot.Jan Bogacz/TVP

Widzowie Dwójki poprzez głosowanie sms wyłonili zwyciężczynię popularnego muzycznego show. Laureatka programu zaśpiewa na 57. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

W wielkim finale „Szansy na sukces Opole 2020″ zmierzyli się zwycięzcy wszystkich 11 odcinków programu. Każdy z nich zaśpiewał piosenkę w duecie z gwiazdą odcinka, który wygrał. Następnie na podstawie głosowania sms wyłoniono finałową trójkę. W II części programu finaliści zaśpiewali piosenki wylosowane przez prowadzącego Artura Orzecha.

 

Ostatecznie na podstawie sumy głosów telewidzów zwyciężyła Izabela Zalewska, która w ścisłym finale wykonała utwór „Jeszcze się tam żagiel bieli” z repertuaru Alicji Majewskiej.

Izabela Zalewska ma 25 lat, pochodzi z miejscowości Marzenin (k. Wrześni), mieszka w Poznaniu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a studia magisterskie ukończyła na Akademii Muzycznej w Poznaniu ze specjalizacją w dziedzinie dyrygentury chóralnej. Dziś pracuje tam jako asystent, jest dyrygentem chóru i nauczycielką śpiewu.

Dzięki zwycięstwu w finale Izabela wystąpi w konkursie Debiuty podczas 57. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

W wielkim finale gościnnie wystąpiła Viki Gabor, zwyciężczyni finału „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019″, która piosenką „Superhero” wyśpiewała całej Polsce wygraną na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Viki Gabor w „Szansie na sukces” wygrała odcinek z udziałem zespołu „Blue Cafe”. Tym razem role się zamieniły – zawsze to uczestnicy „Szansy na sukces” wykonują  utwory gwiazd, tym razem stało się odwrotnie i zespół  „Blue Cafe” razem z Viki wspólnie wykonał jej utwór.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.