KAS i CBŚP udaremnili przemyt blisko 2,5 miliona papierosów

Podziel się:

fot.IAS

Blisko 2,5 mln nielegalnych papierosów ukrytych w naczepie pojazdu transportowego ujawnili funkcjonariusze pomorskiej i mazowieckiej KAS oraz CBŚP. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 1,7 mln złotych- poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Pomorscy analitycy ustalili, że w przypadku jednej z gdyńskich firm, zajmującej się importem płyt pilśniowych z Białorusi oraz Ukrainy,  istnieje podejrzenie przemytu papierosów.

Na podstawie otrzymanych informacji mazowieccy funkcjonariusze zatrzymali jeden z transportów podejrzanej firmy. W naczepie kontrolowanego pojazdu znaleźli ogromne ilości papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Udaremniony przemyt 2,5 mln nielegalnych papierosów 

Osiem dużych paczek z papierosami, owiniętych folią i obłożonych kilkunastocentymetrową warstwą piasku, ukryto we wnękach pomiędzy płytami pilśniowymi MDF. Paczki z zewnątrz wyglądały jak ułożone jedna na drugiej płyty pilśniowe i zawierały blisko 2,5 mln sztuk nielegalnych papierosów o rynkowej wartości ponad 1,7 mln zł.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwóch kierowców, obywateli Białorusi. Mężczyźni zostali przesłuchani, ale nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za przewóz nielegalnych towarów akcyzowych oraz pomoc w ich przechowaniu lub ukryciu, grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, a nawet zastosowanie obu tych kar łącznie.

Postępowanie w sprawie, która ma charakter rozwojowy, prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy oraz Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Warszawie.

(IAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.