KAS odzyskała ponad 10 mln zł niezapłaconego podatku VAT

Podziel się:

fot.Pixabay/Firmbee

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała firmę, która unikała zapłaty podatku VAT. W wyniku kontroli, spółka wpłaciła zaległy podatek od towarów i usług (VAT) wraz z odsetkami w wysokości ponad 10 mln zł- poinformowała Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

 

Skontrolowana spółka kapitałowa, działająca w woj. mazowieckim, sprzedawała na rzecz innej spółki z grupy kapitałowej z siedzibą poza UE. Jednocześnie wykazywała sprzedaż jako niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce.

Kontrola celno-skarbowa przeprowadzona przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy wykazała, że spółka w nieuprawniony sposób przyjęła, że miejsce opodatkowania sprzedaży usług w latach 2018 i 2019 znajdowało się poza terytorium Polski i na tej podstawie nie opodatkowała wartości tej sprzedaży.

Kontrolerzy wykryli, że polska spółka świadczyła usługi na rzecz spółki zagranicznej, lecz posiadającej stałe miejsce działalności w Polsce, a tego typu transakcje podlegają opodatkowaniu VAT na terytorium kraju.

Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli, złożyła korekty deklaracji i zapłaciła podatek VAT z odsetkami w wysokości ponad ponad 10 mln zł.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.