Katowice: Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Polki z trzema wygranymi

Podziel się:

fot.mat pras/PZHL

Na lodowisku Jantor w Katowicach trwają Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. W poniedziałek reprezentacja Polski rozegrała trzecie spotkanie w turnieju i po raz trzeci wygrała! Biało-Czerwone pokonały Koreę Południową 2:1

W piątek na inaugurację MŚ podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały z Kazachstanem 3:1, na drugi dzień były lepsze od Słowenek – spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Biało-Czerwone były faworytem w starciu z Koreą, bo Azjatki przystępując do poniedziałkowego spotkania miały na koncie dwie porażki, z Chinami 0:5 i z Kazachstanem 1:5. Przed meczem trener Zbigniew Wróbel przestrzegał, że wyniki są mylące i drużyna z Korei Południowej to bardzo wymagający przeciwnik. Selekcjoner miał rację.

Polki wygrały 2:1 i, podobnie jak Chinki, są niepokonane w turnieju. To pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się kwestia awansu na zaplecze Elity. Zanim jednak dojdzie do zaplanowanego na czwartek starcia Polska – Chiny, Biało-Czerwone we wtorek zmierzą się z Włoszkami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.

KOREA – POLSKA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

10 Jongah Park – Sikorska 2, Późniewska 36

KOREA: H. Cheon, – S. Kim, S. Lee; J. Choi, Jongah Park, Jiyoon Park – T. Kim, S. Yoo; N. Kang, E. Lee, S. Jung – D. Kim, M. Park; S. Kang, N. Kim, S. Choi – J. Park, J. Lee, S. Kim. Trener: Sang Jun Kim.

POLSKA: Sass – Chrapek, Zielińska; Późniewska, Łaskawska, Czarnecka – Gogoc, Sfora; Tomczok, Talanda, Dziwok – Korkuz, Strzelecka; Onyschenko, Wieczorek, Sikorska– Wcisło, Wójcik; Łąpieś, Łapińska, Brzezińska. Trener: Zbigniew Wróbel.

Wyniki i Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Lodowisko Jantor, Katowice-Janów, ul. Nałkowskiej 11

Piątek, 8 kwietnia

Słowenia – Włochy 3:1

Chiny – Korea Południowa 5:0

Kazachstan – Polska 1:3

Sobota, 9 kwietnia

Korea Południowa – Kazachstan 1:5

Włochy – Chiny 3:6

Polska – Słowenia 4:0

Poniedziałek, 11 kwietnia

Słowenia – Chiny 2:14

Włochy – Kazachstan 1:0

Korea Południowa – Polska 1:2

Wtorek, 12 kwietnia

Chiny – Kazachstan, godz. 13:00

Korea Południowa – Słowenia, godz. 16:30

Polska – Włochy, godz. 20:00

Czwartek, 14 kwietnia

Włochy – Korea Południowa, godz. 13:00

Kazachstan – Słowenia, godz. 16:30

Polska – Chiny, godz. 20:00

(pzhl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.