Kolejna pomoc dla Ukrainy. WOŚP zakupi pomocny sprzęt

Podziel się:

Flaga ukraińska podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata, fot. Arek Drygas

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformował o tym że włącza się w pomoc dla Ukrainy, planując przede wszystkim działania, z których znana jest od lat, czyli zakup sprzętu medycznego. Wśród wyposażenia, które WOŚP zamierza kupić, a następnie przetransportować do Ukrainy, znajdują się m.in. kardiomonitory i respiratory-czytamy w komunikacie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku dni pozostaje w kontakcie z największymi organizacjami pozarządowymi niosącymi pomoc Ukraińcom i analizuje zgłaszane przez nich potrzeby oraz problemy.

Dziś WOŚP podjęła decyzję o wsparciu Ukrainy poprzez realizację swojego sztandarowego zadania, czyli zakup sprzętu medycznego, który trafi do trawionego konfliktem kraju, by pomagać medykom ratować życie ofiar wojny. WOŚP planuje kupić kardiomonitory, pulsoksymetry, defibrylatory szpitalne, respiratory, inkubatory, nieinwazyjne wspomaganie oddechu, USG typu fast, USG uniwersalne, pakiety medyczne, pompy infuzyjne, łóżka szpitalne, ssaki mechaniczne, leżanki dla rodziców.

Ostateczna lista zakupów, a także ich koszt i dokładne przeznaczenie znane będą za kilka dni. Transport nastąpić ma w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Fundacja wciąż analizuje sytuację w Ukrainie, aktualnie nie prowadzi zbiórki rzeczy ani środków finansowych z przeznaczeniem na działania w tym regionie.

(wośp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.