Kraków. Atak nożownika na przystanku. Zatrzymano podejrzanego

Podziel się:

fot.Policja

Policja zatrzymała podejrzanego  który na przystanku na jednym z nowohuckich osiedli ugodził nożem 27-letniego mężczyznę.Zatrzymany  nożownik to 25-letni mężczyzna mieszkaniec Nowej Huty – poinformował w środę mł.insp  Sebastian Gleń z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Według ustaleń Policji na przystanku przy ulicy Dunikowskiego czekał 27-letni mężczyzna. Kiedy podjechał tam autobus linii 123, wysiadł z niego 25-latek. Między mężczyznami doszło natychmiast do bójki, w trakcie której młodszy z mężczyzn wyjął nóż i ugodził przeciwnika w nogę. Po zadaniu ciosu 25-latek zbiegł a  ranny 27-latek podszedł po pomoc do pobliskiego sklepu, skąd został zabrany pogotowiem do jednego z krakowskich szpitali. Tam przeszedł zabieg operacyjny ratujący życie – miał bowiem przeciętą tętnicę udową.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się  policjanci. Przez kilka godzin kryminalni z VII komisariatu prowadzili intensywne czynności.  Ustalali i rozpytywali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i penetrację okolicy, gdzie znaleźli  i  zabezpieczyli porzucony przez sprawcę nóż.  Mundurowi  przeczesywali także  teren w poszukiwaniu  25-latka, użyli także psa tropiącego.

Śledczy przeglądnęli tymczasem nagrania z monitoringu z autobusu, którym sprawca  przyjechał na miejsce zdarzenia.  Z  zapisu video wyodrębniono  wizerunek nożownika, który rozesłano do patroli. Szybko ustalono tożsamość poszukiwanego i tuż przed północą policjanci wkroczyli do jego mieszkania na jednym z nowohuckich osiedli.
25-latek trafił na noc do pomieszczeń dla zatrzymanych w komendzie wojewódzkiej.  Policjanci przekazali zebrane materiały do Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie.  Tam również zostanie dziś doprowadzony na przesłuchanie zatrzymany mężczyzna, któremu prokurator przedstawi zarzuty.

Wstępne ustalenia  wskazują na to, że obaj mężczyźni starli się w z związku z konfliktem o kobietę.

(kwpk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.