Ukradł prawie 600 zdrapek. Jak zdrapał był w szoku…

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Iława: Jak informuje lokalna policja, młody mężczyzna ukradł z jednego ze sklepów prawie 600 zdrapek loteryjnych gier liczbowych. Jak się okazało, żadna z nich nie przynosiła wygranej. Co więcej, amator hazardu został szybko namierzony przez policję. Za kradzież teraz odpowie przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że w jednym ze  sklepów w mieście doszło do kradzieży. Okazało się, że sprawca korzystając z chwilowej nieuwagi ekspedientki ukradł stojak z grami liczbowymi. Jak ustalili, mężczyzna przyszedł do sklepu i poprosił alkohol. Kiedy kobieta poszła po towar mężczyzna zabrał plastikowy stojak, na którym znajdowały się tzw. zdrapki, a było ich aż 591 sztuk, po czym wyszedł ze sklepu. Straty sklepu  to prawie 2500 zł.

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że sprawcą kradzieży jest 22-latek. Funkcjonariusze  przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Mieszkaniec Iławy pomimo zdrapania 591, kuponów jak oświadczył policjantom, nic nie wygrał. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(K.P.P. Iława)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.