Okradł mieszkanie, przygotował łup i zasnął w cudzym łóżku…

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Krakowscy policjanci zatrzymali w okradanym mieszkaniu 64-letniego włamywacza, który zasnął ,,na robocie”. Policjanci musieli podjąć kilka prób dobudzenia śpiocha. Gdy w końcu ocknął się, nie krył zaskoczenia widokiem policjantów – poinformował Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej Policji.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. Do dyżurnego Komisariatu Policji I w Krakowie  zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że w jego mieszkaniu znajduje się obcy mężczyzna – śpiący w łóżku.

Na miejsce przyjechali policjanci, na których czekało nie lada zadanie. Mężczyzna musiał być bardzo zmęczony, bo funkcjonariusze musieli podjąć kilka prób dobudzenia śpiocha. Gdy w końcu ocknął się – nie krył zaskoczenia widokiem policjantów.

Zasnął podczas okradania mieszkania

Jak się okazało, mężczyzna włamał się do mieszkania. Plądrując pokoje przygotował sobie worek, gdzie schował sprzęt AGD. Jednak zmęczenie nie dawało za wygraną gdyż była to kolejna zarwana nocka złodzieja „na robocie”.  Poprzedniej nocy włamał się bowiem do sąsiedniego mieszkania  (skąd skradł sprzęt wart prawie 1500 złotych).  Włamywacz  postanowił zatem chwilkę odpocząć, a tymczasem zmorzył go głęboki  sen.

 
64-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.  Okazało się również, że był on poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże z włamaniem. Recydywista usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w recydywie i zarzut usiłowania kradzieży.

Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.