Legia Warszawa odpada z Ligi Mistrzów

Legia Warszawa przegrywa 0-1  rewanżowe spotkanie z Dinamem Zagrzeb i odpada z III rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Przeciwnikiem Wojskowych w fazie play-off Ligi Europy UEFA będzie Slavia Praga.

W pierwszym wyjazdowym meczu 3 rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA w stolicy Chorwacji Legia Warszawa zremisowała 1:1 z GNK Dinamem Zagrzeb po bramce Ernesta Muciego,

Legia Warszawa walczyła o czwartą rundę eliminacji Ligi Mistrzów przy Łazienkowskiej z mistrzem Chorwacji Dinamem Zagrzeb. Remis w pierwszym meczu dawał nadzieję na podjęcie walki z Chorwatami. Od sezonu 2021/22 nie obowiązuje już zasada podwójnego licznia goli na wyjeździe, więc szanse dla obu drużyn były wyrównane,

Pietwsza połowa niestety nie dla Legii , po błędzie Martinsa i podaniu Luki Ivanusecia które oszukało obronę Legii Bartol Franjic pokonał Artura Boruca w 20 minucie meczu. W drugiej odsłonie Legia szukała swoich szans będac zespołem lepszym lecz  podopiecznym Czesława Michniewicza nie udało doprowadzić do remisu i to drużyna Dinama w dwumeczu okazała się lepsza.

Legia Warszawa- Dinamo Zgrzeb 0-1 (o-1)  Bartol Franijć 20′

Legia Warszawa:  Artur Boruc – Josip Juranović, Mateusz Wieteska, André Martins, Mahir Emreli, Maik Nawrocki, Rafael Lopes, Filip Mladenović, Artur Jędrzejczyk ,Luquinhas ,Bartosz Slisz

Dinamo Zagrzeb: Dominik Livaković, Rasmus Lauritsen, Luka Ivanušec, Lovro Majer, Stefan Ristovski, Bruno Petković,  Josip Mišić,  Kévin Théophile-Catherine, Bartol Franjić, Kristijan Jakić,  Mislav Oršić