Liga Europy: Emreli pogrąża Leicester. Legia z kompletem punktów !

Po udanej inauguracji Legia Warszawa  wygrywa przy Łazienkowskiej z Leicester City 1-0 w drugiej kolejce grupy C Ligi Europy. Zwycięskiego gola dla Legii zdobył Mahir Emreli.

Mistrz Polski  po wygranej ze Spartakiem Moskwa 1-0 w fazie grupowej Ligi Europy  podejmował czołowy zespół Premier League Leiseter City. Trener Czesław Michniewicz wystawił najmocniejszy skład , choć zabrakło bramkostrzelnego Luquinhasa na murawie zobaczyliśmy Andre Martinsa, w bramce za kontuzjowanego Arura Boruca szkoleniowiec postawił na Cezarego Miszte.

Juz w 2 minucie Legia miała swoją szansę po indywidualnej akcji Johanssona który wpadł w pole karne gości lecz nie zdołał zagrozić bramce Kaspera Schmeichela, kilka minut pózniej po błędzie Wieteski strzał przeciwnika został zablokowany. W 26 minucie doskonała sytuacja Emreliego po dograniu od Ślisza, zawodnik z Azerbejdżanu miał przed sobą tylko bramkarza niestety arbiter dopatrzył się spalonego. Niespełma pięć minut poźniej Emreli po solowej akcji uwalnia się od zawodnika gości i doskonałym strzałem od słupka pokonuje w 31 minucie Schmaichela dając prowadzenie Legii.

W drugiej polowie goście szybko wzięli się do odrabiania strat posiadając znacząca przewagę lecz nie potrafili znaleźć sposobu na broniącą się Legię.W końcówce meczu to własnie Legia miała dwie znakomite sytuacje w 89 minucie Kastrati wpadł w pole karne mając przed sobą tylko bramkarza Leicester strzela niecelnie a piłka odbita od Schmeichela trafia w slupek. Dwie minuty później kolejna  doskonała sytyacja dla Legii Pekhart po dograniu od Kastratiego znajduje się w idealnej sytacji lecz uderza nad poprzeczką.

Legia Warszawa- Leicester City 1-0 (1-0) 31’Mahir Emreli