Liga Mistrzów 2022: Grad bramek w Manchasterze i pewne zwycięstwo Liverpoolu

Liga Mistrzów wkracza w decydującą fazę za nami dwa pierwsze pólfinałowe mecze.W pierwszym spotkaniu na Etihad Stadium – Manchaster City pokonał we wtorkowy wieczór Real Madryt, w środowym pólfinale Liverpool FC okazał się lepszy od Villareal CF.

Manchaster City – Real Madryt -siedem goli na Etihad Stadium !

Za nami pierwsze  ćwierćfinałowe mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, wtorkowy mecz Manchesteru City z Realem Madryt dostarczył  kibicom tego na co w futbolu czekają, czyli goli. Lider Premier League w kosmicznym meczu  pokonał lidera La liga 4-3.City i Real zaserwoawali mecz godny półfinalu. Gospodarze już po kilknastu minutach prowadzili 2-0 po trafieniach De Bruyne oraz Jesusa, kontaktowego gola dla Realu pred przerwą zdybył Karin Benzema.W drugiej odsłonie dla City trafiali Foden (3-1)  i Silva(4-2) , dla Królewskich Vinicius Junior(3-2) oraz Karim Benzema(4-3) dla którego był to 14 gol w Lidze Mistrzów, dzięki czemu wyprzedził Roberta Lewandowskiego który miał na swoim koncie dotychczas 13 trafień.

Liverpool FC -Villarreal CF pewna wygrana the Reds

Na Anfield Road Liverpool FC zmierzył się z objawieniem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów drużyną Villarreal CF która wyeliminowała takich  gigantów  jak Juventus czy Bayern Monachium. The Reds w pierwszej połowie dominowało, swoje okazje mieli m.in Mohamed  Salah oraz Louis Diaz lecz piłka lądowała poza bramką, lub parowana była przez bramkarza gości. Najbliższy zdobycia gola dla gospodarzy w pierwszej polowie był Thiago, po jego fenomenalnym strzale słupek ratuje gości przed utratą bramki.

Napór Liverpoolu  i dwie szybkie akcje w 58 strzał Hendersona i 60 minucie Mane podcinają skrzydła ekipie Unaia Emeryego i dają pewme zwycięzstwo w pierwszym meczu Liverpoolovi 2-0.