ZZ Top wracają z „La Grange” i zapowiadają nowy album

Podziel się:

fot.mat pras

 Fani ZZ Top otrzymują nowy singel z nadchodzącego „RAW” – nowego studyjnego albumu legendarnej grupy, który ukazać się ma 22 lipca nakładem Shelter Records/BMG. Utwór zatytułowany „La Grange”, podobnie jak pozostałe 11 kompozycji z nadchodzącego albumu, został nagrany w kultowym “Gruene Hall” w New Braunfels w Teksasie.

La Grange” jest jednym ze znaków rozpoznawczych bogatego katalogu ZZ Top i po raz pierwszy pojawił się w 1973 roku jako część ich przełomowego albumu „Tres Hombres”. Singel był najbardziej udanym wydaniem, jakiego zespół do tej pory doświadczył i stał się niemalże hymnem grupy na prawie pięć dekad! Piosenka jest czymś w rodzaju hołdu dla „The Chicken Ranch”, domu publicznego, który znajdował się w mieście La Grange, około 200 km od New Braunfels. „La Grange” inspirowało się historią napisaną przez Larry’ego L. Kinga, która z kolei była podstawą broadwayowskiego musicalu „The Best Little Whorehouse In Texas”.

W filmowej wersji Dolly Parton wystąpiła jako Mona Stangley, właścicielka bardzo cenionego lokalu. Nieżyjący już Dusty Hill wspominał kiedyś: „Krótko po tym, jak płyta została wydana, miejsce zostało zamknięte, a ja spędziłem dużo czasu w Teksasie, wyjaśniając ludziom, że nie mamy z tym nic wspólnego”. Billy Gibbons zauważył: „To miejsce było sceną wielu „obrzędów przejścia””, dodając: „Końcowy wers, „But I might be mistaken”, został zainspirowany „Peggy Sue Got Married” Buddy’ego Holly’ego.“. Podsumowując – jedna z ikon muzyki z Teksasu – ZZ Top, oddają hołd swojemu poprzednikowi Buddy’emu Holly’emu!

Nie przypadkiem „RAW” został oficjalnie nazwany oryginalną ścieżką dźwiękową. Nagranie albumu powstało w ramach, zrealizowanego przez Netflix w 2019 roku dokumentu poświęconego ZZ TOP pt. „That Little Ol’ Band From Texas”. To półtoragodzinny film – nominowany do GRAMMY – w reżyserii Sama Dunna, w którym oprócz wywiadów z muzykami i ich fanami, niepublikowanymi wcześniej archiwaliami, znalazł się zapis kameralnego występ grupy w legendarnym „Gruene Hall” w Teksasie.

Utwory z „RAW”, w tym nowa wersja „La Grange”, zostały nagrane w ciągu jednego dnia, co miało na celu utrzymanie całego procesu – jak zaznacza sam zespół – “w duchu prostoty”; jest to ukłon w stronę początków ZZ TOP.  Billy F. Gibbons odpowiada za produkcję, a za inżynierią stoi Jake Mann i Gary Moon. „RAW” został zmiksowany przez Ryana Hewitta. Album będzie dostępny na 180-gramowym winylu, CD oraz na wszystkich platformach cyfrowych. Zostanie wydany „In righteous memory of Dusty Hill”.

Wydaniu albumu „RAW” towarzyszyć będzie trasa koncertowa RAW WHISKEY TOUR, która rozpocznie się 27 maja w San Diego w Kalifornii i obejmie ponad 100 koncertów ZZ Top w Ameryce Północnej.

Pre-order albumu dostępny tutaj.

ZZ Top  ,,La Garage,, –  Posłuchaj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.