PGE Narodowy-Koncert „SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ”! Artyści zagrają dla Białorusinów!

Podziel się:

fot.Polsat

W najbliższą sobotę, 26 września o godzinie 20:00, na PGE Narodowym  w Warszawie, odbędzie się wyjątkowy koncert „Solidarni z Białorusią”, będący wyrazem poparcia i jedności dla narodu białoruskiego w jego drodze do demokracji. Koncert będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polsat. 

Hasłem przewodnim koncertu jest WOLNOŚĆ! Polacy, jak żaden inny naród, rozumieją Białorusinów, gdyż to właśnie w Polsce, 40 lat temu powstała „Solidarność”. Koncert „Solidarni z Białorusią” organizowany przez operatora PGE Narodowy oraz transmitowany przez Telewizję Polsat jest okazaniem wsparcia dla narodu białoruskiego w jego walceo wolność.

Podczas tego szczególnego wydarzenia artyści odmienią słowo 
WOLNOŚĆ przez wszystkie możliwe przypadki! Na scenie wystąpią: Paweł Domagała, Natalia Nykiel, ŘrganekMichał SzpakNatalia ZastępaGrzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, Krzysztof CugowskiChłopcy z Placu BroniMr. ZoobIra, Igor Herbut z zespołu LemON, Sebastian RiedelLuxtorpedaGolec Orkiestra, Enej oraz orkiestra Tomasza Szymusia. Wydarzenie także uświetni występ wyjątkowych artystów z Białorusi.

Ze sceny usłyszymy najgłośniejsze „protest songi”; „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Řrganka, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni (które zostaną zaśpiewane w dwóch językach – polskim i białoruskim). Nie zabraknie również tak znaczących dla naszej bogatej historii piosenek, jak: „Chcemy być sobą”„Mój jest ten kawałek podłogi”„Pieśń niepokorna” czy „Nadzieja”.

Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz oraz Marek Bukowski. 

Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii — mówi Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla imprezy masowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.