PGE Narodowy-Koncert „SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ”! Artyści zagrają dla Białorusinów!

Podziel się:

fot.Polsat

W najbliższą sobotę, 26 września o godzinie 20:00, na PGE Narodowym  w Warszawie, odbędzie się wyjątkowy koncert „Solidarni z Białorusią”, będący wyrazem poparcia i jedności dla narodu białoruskiego w jego drodze do demokracji. Koncert będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polsat. 

Hasłem przewodnim koncertu jest WOLNOŚĆ! Polacy, jak żaden inny naród, rozumieją Białorusinów, gdyż to właśnie w Polsce, 40 lat temu powstała „Solidarność”. Koncert „Solidarni z Białorusią” organizowany przez operatora PGE Narodowy oraz transmitowany przez Telewizję Polsat jest okazaniem wsparcia dla narodu białoruskiego w jego walceo wolność.

Podczas tego szczególnego wydarzenia artyści odmienią słowo 
WOLNOŚĆ przez wszystkie możliwe przypadki! Na scenie wystąpią: Paweł Domagała, Natalia Nykiel, ŘrganekMichał SzpakNatalia ZastępaGrzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, Krzysztof CugowskiChłopcy z Placu BroniMr. ZoobIra, Igor Herbut z zespołu LemON, Sebastian RiedelLuxtorpedaGolec Orkiestra, Enej oraz orkiestra Tomasza Szymusia. Wydarzenie także uświetni występ wyjątkowych artystów z Białorusi.

Ze sceny usłyszymy najgłośniejsze „protest songi”; „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Řrganka, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni (które zostaną zaśpiewane w dwóch językach – polskim i białoruskim). Nie zabraknie również tak znaczących dla naszej bogatej historii piosenek, jak: „Chcemy być sobą”„Mój jest ten kawałek podłogi”„Pieśń niepokorna” czy „Nadzieja”.

Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz oraz Marek Bukowski. 

Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii — mówi Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego. Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla imprezy masowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *