Liga Mistrzów: Barcelona rozbija Viktorie Pilzno. Hat-trick Lewandowskiego !

Początek fazy grupowej Ligi Mistrzów bez niespodzianki.FC Barcelona  na Camp Nou pokonała  5-1  Viktorie Pilzno która po czterech latach wróciła do rozgrywek LM.Dwa debiutanckie gole w Champions League zdobył Robert Lewandowski.

To był wielki wieczór na Camp Nou w 31.edycji Ligi Mistrzów zadebiutował Robert Lewandowski który trafił trzykrotnie , za Polakiem już cztery oficjalne spotkania w La Liga w których zdobył pięć goli.

Barcelona od początku mecz przejęła inicjatywę już w 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Franck Kessie pakuje piłkę do siatki to pierwsze trafienie 25-latka  w barwach Katalończyków. Co za rozczarowanie piłkarzy z Pilzna kiedy po decyzji o rzucie karnym dla Victorii w 27 minucie sędzia po analizie VAR karze jednak żółtą kartką Jhona Mosqere po uderzeniu łokciem Andreasa Christiansena.

Dwa gole Lewandowskiego do przerwy

Pierwsze gole w Lidze Mistrzów  dla Roberta Lewandowskiego stały się faktem po asyście Sergi Roberto  strzałem z pola karnego Polak   pokonuje bramkarza Victorii Pilzno, tuż przerwą doskonałe zagranie Dembele mija obrońców i wpada na głowę Roberta Lewandowskiego który ,,szczupakiem,, pokonuje bramkarza to jest dublet reprezentanta Polski.

Jeden z nielicznych ataków Viktorii Pilzno przynosi bramkę w akcji po lewej stronie boiska odnalazł Vaclav Jemelka który dogrywa do na głowę Jana Sykory były piłkarz Lecha Poznań bez problemu pokonuje ter Sregena.

Pierwszy Hat-trick Lewandowskiego !

Po przerwie obie drużyny miałe swoje szannse najblizej zdobycia gola dla gości w 65 minucie miał Tomas Chory który spudłował z dogodnej okazji. 67 minuta i doskonała asysta Torresa i jeszcze lepszy strzał Roberta Lewandowskiego który ustrzelił swój pierwszy hat-trick w FC Barcelonie. Niespełna cztery minuty później Ferran Torres po kolejnej doskonałej asyście Dembele ustala wynik na 5-1 dla gospodarzy.

FC Barcelona-Viktoria Pilzno 5-1 (2-1)