Lucy miała nosa na przemytników. Kontrabanda w rękach celników

Podziel się:

fot.KAS

Przemyt ponad 500 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Medyce. W wykryciu papierosowej kontrabandy pomogła Lucy -poinformowała Edyta Chabowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski pojazd typu bus. W rewizji pomagała im Lucy- służbowy pies rasy Parson Russell Terrier, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Z jej pomocą  funkcjonariusze znaleźli skrytkę w przestrzeni sypialnej, w której znajdowało się ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar trafił do magazynu depozytowego, a podejrzany o przemyt kierowca  wpłacił 10 tys. zł. na poczet grożącej mu kary.

Lucy kontra przemytnicy

Lucy od 5 lat pracuje w strukturach podkarpackiej KAS. Jej czujny nos wielokrotnie pomógł funkcjonariuszom w dotarciu do różnych, nietypowych skrytek z papierosami m.in. w obudowie akumulatora czy radia samochodowego. Koła, zbiorniki paliwa, podłogowe skrytki w samochodach a nawet podłużnice wagonów towarowych to miejsca, w których Lucy wytropiła niejednokrotnie nielegalne papierosy.

Od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,4 mln sztuk papierosów.

(źródło:kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.