LM. Bayern punktuje Barcelonę. Robert Lewandowski bez gola

Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie FC Barcelonę 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. To były decydujące cztery minuty które wstrząsnęły FC Barceloną.Robert Lewandowski pomimo kilku szans zszedł do szatni bez gola.

W hitowym starciu grupy C fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał FC Barcelonę  .Wszystkie oczy kibiców zwrócone byly na Roberta Lewandowskiego, który wrócił na Allianz Arenę by tym razem zagrać przeciwko byłem kolegom.

Robert Lewandowski wraca na Allianz Arenę

Już w 18 minucie Robert Lewandowski był bliski zdobycia bramki ale zabrakło wykończenia po strzale piłka szybuje nad poprzeczkę Manuela Neuera, niespełna kilka minut później po dośrodkowaniu w pole karne na głowę Roberta Lewandowskiego który skacze wysoko i strzałem głową strzela w środek bramki lecz Manuel Neuer wykazuje się refleksem.

Fantastyczna okazja dla Bayernu w 31 minucie Marcel Sabitzer uderza z krawędzi pola karnego tuż obok słupka, to była doskonała sytuacja dla Bawarczyków. Świetna akcja Barcelony tuż przed końcem pierwszej połowy Pedri dogrywa do Lewandowskiego który wbiegł w pole karne, ale jego strzał idealnie ślizgiem blokuje obrońca.

Cztery minuty i dwa ciosy Bayernu

Tuż po przerwie doskonała sytuacja dla Barcelony Rapihna strzela z brzegu pola karnego jednak piłka o centymetry mija prawy słupek. W 50 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Barcelony po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joshua Kimmicha piłka trafia na głowę Lucasa Hernandeza który umieszcza piłkę w siatce ter-Stegena. Bayern po zdobyciu gola przejął inicjatywę co zaskutkowało kolejnym golem dla Bawarczyków Jamal Musiala podaniem w uliczkę znalazł Leroya Sane który strzałem w lewy dolny róg bramki daje podwyższa prowadzenie dla Bayernu Monachium.

Bayern Monachium – FC Barcelona 2-0 (0-0) 50′ Hernandez L. 54′ Sane L.