LOTwznowił loty krajowe.W siatce połączń osiem miast

Podziel się:

fot.Pixabay

Rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego, zgodnie z zapowiedziami po ponad dwóch miesiącach od zamknięcia przestrzeni nad Polską pierwszy samolot wystartował  1 czerwca 2020 r. o godz. 7:00 z Lotniska Chopina do Szczecina.

1 czerwca 2020 r. rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego. Uruchomione zostały połączenia krajowe – loty na trasach między Warszawą i Szczecinem, Gdańskiem, Krakowem, Rzeszowem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą będą odbywać się w większości przypadków dwa razy dziennie. Pierwszy lot odbył się z warszawskiego Lotniska Chopina do szczecińskiego Goleniowa.

– Stoimy u progu wyjścia z epidemii, przywracając kolejne sektory gospodarki. Branża lotnicza jest kluczowa dla rozwoju nowoczesnej gospodarki, jej dynamiczny rozwój może być prawdziwym kołem zamachowym, które pchnie Polskę do grona najbogatszych krajów świata. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie programu pomocy, przeznaczonego dla polskich lotnisk. Jego wartość wynosi ponad 142 mln zł – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

(MI)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.