Małopolska Policja kontra marihuana. 3 osoby zatrzymane w 2 akcjach

Podziel się:

Marihuana, fot. Policja

19 maja – Jak informuje rzecznik prasowy małopolskiej policji młodszy aspirant Sebastian Gleń, skalskich policjantów zainteresowało zachowanie 21-latka, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Jak się okazało, miał powód – w jego plecaku znajdowała się spora porcja marihuany. Natomiast w Wieliczce mundurowi zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej.

Do zdarzenia doszło 15 maja br. Policjanci z Komisariatu Policji w Skale podczas patrolu gminy Skała zauważyli zaparkowane na poboczu audi. W chwili kiedy radiowóz minął ten pojazd, wówczas mężczyzna odpalił silnik i gwałtownie ruszył, skręcając w boczną uliczkę. Policjanci, z uwagi na podejrzane zachowanie tego kierowcy ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu około 70 metrów kierujący audi zatrzymał pojazd, wybiegł z niego trzymając w ręku plecak i zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali radiowóz i pobiegli za nim. Mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie najbliższej posesji, po czym skierował się w stronę jezdni. Po przebiegnięciu około 200 metrów stróże prawa zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Skała. Ucieczkę mężczyzna tłumaczył posiadaniem małej ilości marihuany. W jego plecaku jednak mundurowi znaleźli jej ponad 100 gramów. Mężczyzna został zatrzymany a na drugi dzień w komisariacie usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Plantacja konopi zlikwidowana

Jednocześnie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że na terenie posesji w Wieliczce, ma miejsce uprawa konopi indyjskiej. 15 maja b.r. udali się tam, a trakcie przeszukania na strychu budynku zastali 44-letnią kobietę oraz jej 17-letniego syna, którzy demontowali instalację służącą do uprawy konopi indyjskich. Krzaki konopi a także większość wyposażenia, spakowane były w worki foliowe, natomiast namiot w którym prowadzono uprawę, był już częściowo zdemontowany. Śledczy ocenili, że mieszkańcy tego  jednorodzinnego domu stworzyli idealne warunki do rozwoju roślin. W toku wykonanych czynności zabezpieczyli 19 krzewów konopi, zdemontowaną infrastrukturę służącą do uprawy konopi indyjskich, marihuanę o wadze ok. 60 gramów a także blisko 500 sztuk pudełek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Funkcjonariusze zatrzymali obojga domowników.

48-letni gospodarz zatrzymany został dzień wcześniej przez wielickich policjantów, w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego innego przestępstwa. On również odpowie za przestępstwa dotyczące uprawy konopi indyjskich.  Zatrzymani, usłyszeli zarzuty m.in. utrudniania postepowania karnego poprzez zacieranie śladów, przechowywania w miejscu zamieszkania wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez wymaganych znaków akcyzy, a także uprawy konopi indyjskich.

(K.W.P.K.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.