MateBook D 16 oraz MateBook 16s Huawei prezentuje nowe laptopy

Podziel się:

fot.mat.pras Huawei

Huawei Consumer Business Group wychodzi naprzeciw post‑pandemicznym oczekiwaniom konsumentów i wprowadza nowe laptopy z 16-calowymi ekranami FullView. MateBook D 16 oraz MateBook 16s zaoferują większą elastyczność podczas pracy hybrydowej oraz zapewnią wygodną przestrzeń do wielogodzinnej rozrywki.

Napędzane są przez procesory Intel® Core™ 12 generacji z serii H, dwukanałową pamięć RAM i szybkie dyski SSD, dzięki czemu bezbłędnie i wydajnie poradzą sobie we wszystkich typowych zadaniach przenośnego peceta. Nowe MateBooki będą niezawodnymi towarzyszami w domowym zaciszu oraz podczas podróży.

 

Huawei MateBook D 16 zawiera w sobie charakterystyczną estetykę i najlepsze inteligentne doświadczenia zaczerpnięte ze swojego wyjątkowo popularnego poprzednika. Doskonale łączy innowacje z racjonalnym skupieniem się na kluczowych aspektach użyteczności, stając się mocną propozycją dla osób poszukujących najbardziej korzystnego laptopa skrojonego pod swoje potrzeby.

Huawei MateBook 16s to z kolei wysoko zawieszona poprzeczka w dziedzinie smukłości i lekkości. To laptop stworzony dla profesjonalistów, twórców i wszystkich, którzy w swoim codziennym kompanie poszukują niekończącego się zapasu mocy i bezkompromisowej lekkości działania w każdych okolicznościach. Jego szczególnie mocną stroną jest superkomfortowy, nietuzinkowy ekran.

 

Bardzo cieszę się, że do rąk polskich konsumentów trafiają dwa wyjątkowe laptopy Huawei z serii MateBook. Rozszerzają one portfolio oferowanych przez Huawei produktów skrojonych pod oczekiwania klientów, zaspakajających ich potrzeby, ale też wpisujących się w obecne trendy. Wyzwania, z jakimi mierzą się dziś osoby pracujące i uczące się zdalnie wymagają lepiej zoptymalizowanych rozwiązań, i takie właśnie są prezentowane dziś przez nas nowości. Dział laptopów jest istotną gałęzią naszego biznesu i jesteśmy przekonani, że nowe MateBooki D16 i 16s umocnią pozycję Huawei na tym ważnym rynku. –powiedział Martin Sun, Country Manager, Poland, Huawei Consumer Business Group.

 

16-calowe ekrany FullView: Tytani wygody i funkcjonalności

Firma Huawei dostrzegła dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na duże, a zarazem lekkie laptopy. Wraz ze zwrotem w kierunku zdalnej pracy i nauki, wzrasta zapotrzebowanie na urządzenia wysoce wydajne i wszechstronne. Nowe 16‑calowe MateBooki zmieszczone zostały w nadzwyczaj lekkich obudowach o rozmiarach zbliżonych do tradycyjnych 15,6‑calowych laptopów. Ekran FullView w MateBooku D 16 zajmuje aż 90% frontu urządzenia po jego otwarciu i wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów proporcjami 16:10 dającymi wygodniejszą przestrzeń roboczą. Dzięki zaimplementowanemu na poziomie sprzętowym ograniczeniu niebieskiego światła, wyświetlacz otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Low Blue Light. W złagodzeniu zmęczenia oczu pomaga też przyciemnianie ekranu poprzez obniżenie napięcia.

Ekran w MateBooku 16s kontynuuje klasyczne wzornictwo Huawei i za sprawą czterech jeszcze węższych ramek o szerokości 5.2mm‑7.3mm. W połączeniu z jeszcze bardziej efektywnym proporcjom 3:2 pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni laptopa. Ekran ten zapewnia najbardziej komfortowe doznania wzrokowe. Dzieje się to za sprawą matrycy pokrywającej 100% palety kolorów sRGB, o bardzo wysokiej rozdzielczości 2520 x 1680 pikseli. Subtelniejsze i płynniejsze przejścia tonalne są możliwe dzięki odwzorowaniu 1,07 miliarda kolorów. Tak wyjątkowo wysoki poziom szczegółowości uzupełnia jasność na poziomie 300 nitów. Warto również dodać, że ekran
w tym modelu jest dotykowy, co jeszcze bardziej zwiększa jego wszechstronność.

Huawei MateBook D16f fot.mat.pras Huawei

 

Kreatywna wydajność

Huawei MateBooka D 16 napędzają procesory Intel® Core™ serii H 12 generacji (w zależności od wersji i7-12700H, i5-12500H lub i5-12450H) o mocy TDP do 40W. Wspierają je dwukanałowa pamięć RAM
i szybkie dyski SSD. Codzienną użyteczność wzmacnia także zastosowanie anten Huawei Metaline,
za sprawą których laptop zdecydowanie sprawniej i stabilniej łączy się z sieciami Wi-Fi. Posiada także dużą liczbę portów umożliwiających elastyczne połączenia poprzez wiele interfejsów.

Sercem MateBooka 16s jest procesor i7-12700H, działający z maksymalną mocą 60W. Wykorzystuje wydajny układ graficzny Intel Iris® Xe, sprawdzający się w obróbce grafiki, zdjęć i wideo oraz w grach. Układ uzupełnia 16 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczony został dysk SSD o pojemności 1 TB.

Pomimo wysokiej wydajności, użytkownicy obu modeli mogą być pewni, że ich sprzęt będzie działać sprawnie nawet podczas wykonywania intensywnych zadań, dzięki systemowi chłodzenia Huawei z wentylatorami inspirowanymi płetwami rekina.

Huawei MateBook D16 fot.mat.pras Huawei

Przyjemność pod palcami

Klawiatura to najczęściej wykorzystywana, najbardziej wyczuwalna część laptopa, stąd Huawei zdecydował się na dalsze udoskonalenia nowych modeli również w tej materii. Huawei MateBook D 16 cechuje niespotykany przy tych wymiarach 1,5-milimetrowy skok klawiszy z tzw. „miękkim lądowaniem”, co ułatwia całodzienne pisanie. Nowa, wydzielona klawiatura numeryczna umożliwia użytkownikom bardziej efektywną pracę z danymi a dodatkowe fizyczne klawisze skrótów pozwalają na bezpośredni dostęp do często używanych funkcji, zwiększając produktywność. Huawei MateBook 16s, jako model stworzony dla profesjonalistów, został wyposażony w wygodną klawiaturę zaprojektowaną we współpracy z 2012 Lab. Efektem kolaboracji jest poprawienie zarówno skoku klawiszy, jak i ich wyczuwalności w dotyku. Tu również są one amortyzowane podczas naciskania,
co pomaga w utrzymaniu wysokiego komfortu pisania przez długi czas.

 

Inteligentne rozwiązania do wideokonferencji i pracy hybrydowej

W miarę jak praca i nauka hybrydowa stają się normą, ludzie potrzebują bezpiecznych i efektywnych spotkań ułatwiających poruszanie się w złożonych środowiskach. Nowe MateBooki to urządzenia, na których można w tej materii w pełni polegać za sprawą wyposażenia ich są w funkcje inteligentnego zarządzania dźwiękiem i obrazem z aparatu. Oba modele to inteligentnych wideokonferencji wykorzystują matryce 1080p z szerokokątnymi obiektywami 88° oraz wszystkie dostępne mikrofony. Tworzą dzięki temu wciągające, bezpieczne i wydajne środowisko zmieniające doświadczenia konferencyjne na lepsze. W wachlarzu dostępnych możliwości znajdują się tryb wirtualnego tła umożliwiający dbanie o prywatność naszego otoczenia z wykorzystaniem ulubionego zdjęcia, tryb optymalizowania kontaktu wzrokowy usprawniający komunikację i koncentrację na wzór rozmowy twarzą w twarz oraz tryb śledzenia, dzięki któremu użytkownik jest zawsze widoczny w centrum obrazu, co poprawia jego profesjonalny wizerunek, ale też zwiększa uwagę uczestników spotkania. Jedną z podstawowych technologii w ramach inteligentnego dźwięku konferencyjnego są algorytmy redukcji szumów oparte na sztucznej inteligencji, poprawiające jakość głosu oraz, przy wykorzystaniu słuchawek podłączonych do gniazda mini jack 3.5 mm, pomagają wyselekcjonować głos rozmówcy. A ten w nowych MateBookach jest szczegółowy, głośny i wyraźny.

 

Huawei Super Device dla zaawansowanych zastosowań

Nowe MateBooki rozszerzają super produktywność za sprawą spójnej i wygodnej współpracy z wieloma urządzeniami. Umożliwiają one na bezproblemowe łączenie się z innymi urządzeniami Huawei znajdującymi się w pobliżu i współpracę między nimi. Wystarczy umieścić telefon, słuchawki, mysz, klawiaturę, głośnik lub drukarkę Huawei w pobliżu nowych laptopów, by te wykryły
je automatycznie i przeprowadziły przez proces szybkiego i łatwego parowania. W przypadku smartfonów i tabletów na ekranie laptopa pojawi się po podłączeniu interfejs urządzenia mobilnego, umożliwiający go, jakby stanowiły jedno urządzenie, z dostępem do plików i możliwością ich edycji.

 

Klasyczne i estetyczne wzornictwo w parze z inspirującą poręcznością

Huawei MateBook D 16 odznacza się nadspodziewanie dużą poręcznością dzięki lekkiej metalicznej obudowie o wadze zbliżonej do wagi 15,6-calowego laptopa ‑ zaledwie 1,7 kg. Oferowany jest w parze z kieszonkową ładowarką 65 W (drugiej generacji), co razem sprawia, że laptop ten jest idealnym urządzeniem do pracy w hybrydowym biurze, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdzie. Huawei MateBook 16s wyróżnia się wyglądem klasy premium i korpusem wykonanym z metalu o wysokiej wytrzymałości. Jego wykończenie to stonowana kosmiczna szarość z teksturowaną powierzchnią uzyskaną w zaawansowanym procesie piaskowania ceramicznego. Wszystko,
co ma do zaoferowania, mieści się w obudowie o grubości zaledwie 17,8 mm i wadze 1,99 kg,
więc użytkownicy bez problemu zabiorą go ze sobą, gdziekolwiek się udadzą.

 

Dostępność, ceny i promocje przedsprzedażowe

Huawei MateBook D 16 dostępny będzie w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z kodem rabatowym o wartości 700 zł. Ograniczona czasowo promocja dostępna będzie online w sklepie Huawei.pl oraz w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet
oraz Komputronik. Po zakończeniu promocji model też dostępny będzie także w sklepach operatorów sieci Orange oraz Plus.

 

Sprzedaż regularna rusza od 25 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 3999 zł za wersję z procesorem i5 i 8 GB pamięci RAM, 4399 zł za wersję i5/16 GB oraz 5699 zł za wersję i7/16 GB.

 

Huawei MateBook 16s dostępny będzie w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z monitorem Huawei MateView GT 34 za 1 zł. Ograniczona czasowo promocja dostępna będzie online w sklepie Huawei.pl oraz w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik.

 

Sprzedaż regularna rusza 25 lipca 2022 r., a sugerowana cena detaliczna za wersję z procesorem i7 i 16 GB pamięci RAM to 7499 zł.

 

Prezentowane urządzenia będą także dostępne w oficjalnej Strefie Marki na Allegro oraz w sklepie Huawei.pl, w którym na kupujących czekają dodatkowe korzyści w postaci dodatkowej obniżka za zapisanie się do newslettera, możliwości przedłużenia gwarancji o kolejny rok za jedynie 9,90 zł, możliwość dokupienia akcesoriów na promocyjnych warunkach, raty z RRSO 0%, czy też wreszcie program lojalnościowy oraz szybka dostawa.

 

Oferta może różnić się w zależności od kanału sprzedaży oraz może ulec zmianie.

Szczegóły dostępne są u Sprzedawców.

(huawei)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.