Mazowiecka KAS w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego

Podziel się:

fot.KAS 

W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oddali hołd bohaterom powstańczego zrywu przy pomniku Polegli Niepokonani. Ten jeden z najważniejszych dni pamięci narodowej uczciła również mazowiecka Służba Celno-Skarbowa oraz pozostałe służby mundurowe działające na Lotnisku Chopina- poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Powstanie Warszawskie uznawane jest za największą akcją militarną zorganizowaną przez ruch oporu w czasie II wojny światowej. Do walki o wolność, godność i honor stanęło blisko 50 tys. powstańców, spośród których zginęło aż 18 tys., a 25 tys. zostało rannych. W czasie walk śmierć poniosło blisko 180 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Pozostali przy życiu zostali zmuszeni do opuszczenia miasta.

Na Lotnisku Chopina, kolejną rocznicę godziny „W” uczciły wszystkie służby mundurowe Lotniska, a wśród nich mazowiecka Służba Celno-Skarbowa oraz m.in. Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna i Służba Ochrony Lotniska.  Dołączyły do nich osoby znajdujące się w tym czasie na terenie Lotniska.

Ciąg dalszy patriotycznych obchodów z udziałem mazowieckiej KAS, miał miejsce na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. W wieczornych godzinach Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Andrzej Antonowicz wraz przedstawicielami izby złożył wieniec przy pomniku Polegli Niepokonani. Posterunek honorowy przy Pomniku wystawili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie.

Kultywowanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego jest naszym obowiązkiem zarówno wobec poległych i ofiar, jak również wobec przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.