Na Sylwestra w Zakopanem ze Wspólnym Biletem!

Podziel się:

fot.pras  

Współpraca PKP Intercity, POLREGIO i Kolei Małopolskich ułatwi pasażerom dojazd do Zakopanego oraz powrót z noworocznej imprezy sylwestrowej. Wspólny Bilet wprowadzony w grudniu br. umożliwi podróżnym przejazd do zimowej stolicy Polski na podstawie jednego biletu, ale pociągami więcej niż jednego przewoźnika.

Dojazd na Sylwestra

Tatry to najlepszy zimowy kierunek, zwłaszcza w Sylwestra. Warto wybrać się tam na powitanie Nowego Roku polską koleją!

Na Sylwestra do zimowej stolicy Polski co roku wyrusza z nami wielu pasażerów. Dzięki współpracy PKP Intercity, POLREGIO i Kolei Małopolskich ułatwiamy podróżnym planowanie podróży. Do Zakopanego i nie tylko na jednym bilecie można dotrzeć z wielu polskich miast i miasteczek. Dodatkowo zgodnie z obowiązującą zasadą Wspólnego Biletu im pasażer jedzie dalej, tym stawka za kolejne kilometry jest niższa – podkreśla Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Na co dzień obsługujemy kilkanaście tysięcy pasażerów, nasza oferta skierowana jest jednak nie tylko dla osób, które podróżują z nami cyklicznie w stałych relacjach, chcemy też wozić te osoby, które chcą w ferie czy święta poznać uroki Małopolski. Dzięki inicjatywie Wspólnego Biletu Polacy, którzy zakupią Wspólny Bilet do Zakopanego mogą dotrzeć do Małopolski pociągami PKP Intercity czy POLREGIO, a następnie przesiąść się w nasze składy jadące do Zakopanego, już bez potrzeby kupowania kolejnego biletu. 31 grudnia przewidzieliśmy też dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego, a po zakończonej zabawie sylwestrowej powrotny pociąg do Krakowa – mówi Grzegorz Stawowy, Prezes Kolei Małopolskich.

Podróżny może zaplanować dla siebie trasę przejazdu korzystając ze Wspólnego Biletu, który umożliwi przejazd zarówno w pociągiem PKP Intercity, POLREGIO oraz Kolei Małopolskich. Przykładowo pociągami POLREGIO i PKP Intercity można dotrzeć z Inowrocławia do Zakopanego na jednym bilecie już za 73 złote. Mieszkańcy Tarnowa mogą dojechać do Krakowa Kolejami Małopolskimi, i tam przesiąść się w pociąg PKP Intercity jadący prosto do Zakopanego, a mieszkańcy Bydgoszczy, Wrocławia czy Żywiecczyzny do Zakopanego dotrą pociągiem TLK Halny. Warto już dzisiaj zaplanować podróż i kupić bilet na połączenie okołosylwestrowe.

Powrót do domu

Uczestnikom sylwestrowej zabawy w Zakopanem chcemy zapewnić bezpieczny powrót do swoich domów. Stąd w noworoczną noc uruchamiamy dodatkowe pociągi z Zakopanego, które odjadą o godz. 3.30 oraz o 4:56. Zapewniamy uczestnikom zabawy sylwestrowej powrót nie tylko do Krakowa. Nasze pociągi usprawnią również powrót do domów pasażerom np. z Gdyni. Mogą oni wyjechać o godzinie 3:30 z Zakopanego do Krakowa pociągiem POLREGIO i tam przesiąść się w odjeżdżający o 7:06 pociąg TLK Branicki jadący przez Warszawę do Gdyni. Przypominamy także o szerokiej ofercie pociągów POLREGIO uruchamianych w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej, która kursuje średnio co godzinę pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

Sylwester w Zakopanem odbędzie się pod hasłem „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Organizowany jest przez Telewizję Polską we współpracy z miastem Zakopane. To jedna z największych imprez plenerowych w Polsce odbywająca się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. W zeszłym roku uczestniczyło w nim ok. 80 tys. osób. Przewoźnicy kolejowi przewidują na początek stycznia wysoką frekwencję w swoich pociągach. PKP Intercity postanowiło w związku z tym uruchomić 1 i 2 stycznia 2019 roku dodatkowe pociągi z Zakopanego. W tych dniach odjadą składy Wit Stwosz Bis o 10.15 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia) oraz Oscypek Bis o godz. 13.10 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia).

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.