Nielegalne papierosy z Dubaju: zlikwidowany szlak przemytniczy i zabezpieczony towar o wartości 28 mln

Podziel się:

fot.mat.pras KAS

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji (CBŚP), zlikwidowała szlak przemytu papierosów. Nielegalne papierosy były ukryte w dwóch kontenerach w porcie w Gdańsku-poinformowała Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Ponad 37 mln szt. nielegalnych papierosów z Dubaju

Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 28 mln zł.Jest to dalszy ciąg akcji z lipca 2023 r., podczas której funkcjonariusze wykryli w magazynie 7,5 mln szt. nielegalnych papierosów.

7,5 mln szt. nielegalnych papierosów w magazynie

W lipcu 2023 r. funkcjonariusze z KAS i CBŚP znaleźli w hali magazynowo-  produkcyjnej w woj. wielkopolskim ponad 7,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były wyprodukowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald wszczęła śledztwo, które doprowadziło funkcjonariuszy mazowieckiej KAS oraz CBŚP do portu w Gdańsku.

Kontenery pełne papierosów z Dubaju

Podczas październikowej akcji w dwóch kontenerach funkcjonariusze KAS i CBŚP znaleźli blisko 30 mln szt. papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Do polskiego portu trafiły z Dubaju.

Część z nich to tzw. papierosy mentolowe, których produkcja na terenie Unii Europejskiej jest zabroniona.

Bez strat dla budżetu państwa

Nielegalne papierosy miały być wprowadzone do sprzedaży na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 46 mln zł.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald w Poznaniu..

(źródło:KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.