Nielegalnie udostepniał w internecie telewizję pobierając opłaty. Serwer ukrył w lodówce

Podziel się:

fot.Policja

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-latka podejrzanego o nielegalne udostępnianie programów płatnych platform cyfrowych tzw. “sharing”. Straty  firm z branży mediów to około 6 mln złotych.

Jak informuje Policja mężczyzna od kilku lat w Internecie nielegalnie udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.Za tę usługę pobierał opłatę w wysokości  około 360 złotych rocznie, która jest znacznie niższa od legalnego abonamentu.

W wyniku przeszukań których dokonano na terenie 3 województw zlikwidowano trzy serwery sharingowe onsługujące około 800 użytkowników, oraz urządzenia do rozprowadzania sygnału telewizyjnego , dekodery, telefony, dokumenty , karty SIM, komputery ,pieniądze oraz cyfrową walutę BitCoin.

W wyniku ustaleń mężczyzna zarobione środki w celu ukrycia ich faktycznego pochodzenia transferował przez konta działające na zasadach wirtualnych portfeli i kont w bankach założonych na podstawione osoby tzw. słupy.

Serwer ukrył w lodówce 

Sprawca działał bardzo ostrożnie i ukrywał swoją tożsamość w sieci w trakcie transferowania nielegalnie zarobionych pieniędzy. Dodatkowo administrowany przez niego nielegalny serwer sharingowy, który posiadał w miejscu zamieszkania umiejscowiony był w piwnicy i aby nie został znaleziony przez organy ściągania ukryty był w zabudowie lodówki, w której dla niepoznaki przechowywana była również żywność.

Zatrzymany usłyszał zarzuty z art. 299§1 i §6 kk oraz z art. 6 ust. 1 Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym.

Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KGP)

 

 

 


		

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.