Ninja Warrior Polska 3. Czy któryś z Polaków w wielkim finale dołączy do elitarnego grona?

Podziel się:

fot.Maciej Piorko

Poznaliśmy 24 finalistów „Ninja Warrior Polska”, którzy powalczą w wielkim finale 3. edycji programu Ninja Warrior Polska. Czy Polak zasili zaszczytne grono najlepszych z najlepszych?

Do rywalizacji przystąpi 23 mężczyzn i – pierwsza w historii polskiej edycji show – kobieta. Przed nimi decydująca rozgrywka – wielki finał, w którym do przejścia jest trzyetapowy tor finałowy, a na jego końcu – legendarna lina zawieszona na wysokości 23 metrów. Jedno jest pewne – każdy z zawodników będzie walczył do końca, bo w grę wchodzi naprawdę wiele – tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tys. złotych. – W finale będzie jeszcze ciężej. Jeśli miałbym określić nasze przeszkody, to będzie to teraz poziom „master” – zapowiada Łukasz „Juras” Jurkowski. – To fakt, ale nie byle kto będzie się z tymi przeszkodami mierzył. Do finału awansowali absolutnie najlepsi z najlepszych – dopowiada Jerzy Mielewski.

Wśród zawodników znaleźli się utalentowani nowicjusze. „Czarny koniem” edycji jest debiutujący w „Ninja Warrior Polska” 32-letni Mariusz Bulandra z miejscowości Zabrzeg, który regularnie trenuje w parku trampolin. W klasyfikacji generalnej zajmuje pierwsze miejsce jako najszybszy zawodnik na torze eliminacyjnym i półfinałowym. Ponownie spotkamy się z niezwykle zdeterminowanymi weteranami show Polsatu, m.in.: Robertem Bandoszem, czyli Last Man Standing z poprzedniej edycji, trenerem personalnym Piotrem Murawskim z Warszawy, multirekordzistą Polski i Guinnessa Wojciechem Sobierajskim z Ząbek czy ślusarzem z miejscowości Dobczyce, Sebastianem Kasprzykiem.

Prawdziwą perłą jest jedyna w finale kobieta – 27-letnia Katarzyna Baranowska z Włocławka. – Tak naprawdę ja już wygrałam ten program – mówi finalistka w III edycji show. – Dzięki „Ninja Warrior  Polska” zyskałam na pewności siebie, czego wcześniej mi brakowało. Mimo że trenuję ostatnio mniej, z większą pewnością podchodzę do niektórych wyzwań. Widzę też zmiany na obszarze zawodowym – odważniej sięgam po nowe cele zawodowe – dodaje.

A oto  finaliści (wg najlepszego czasu w półfinale):

Mariusz Bulandra / Zabrzeg
Paweł Murawski / Warszawa
Jakub Sielczak-Rum / Wrocław
Sebastian Kasprzyk / Dobczyce
Robert Bandosz / Sierpc
Bolesław Sobierajski / Ząbki
Ivan Kohut / Warszawa
Patryk Leśniewski / Piaseczno
Hubert Przytuła / Warszawa
Teofil Deciuk / Zielona Góra
Piotr Lisiczka / Biłgoraj
Krystian Drzewiecki / Łódź
Michał Grochoła / Mikołów
Łukasz Chodowski / Pruszków
Jan Ciepiela / Gródków
Adrian Fabrykiewicz / Płock
Wojciech Sobierajski / Ząbki
Michał Kądziela / Warszawa
Jarosław Jarosz / Krawce
Katarzyna Baranowska / Wrocławek
Daniel Barański / Katowice
Jakub Kowal / Szczecin
Damian Drogosz / Tychy
Maksym Riznyk / Kraków

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.