Od środy nowe obostrzenia. Rząd wprowadza ”pakiet alertowy”

Podziel się:

fot.Pixabay/Jorjoson

W związku z pojawieniem się nowego zmutowanego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron który dotarł juz do Europy, minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową ,na której przedstawił pakiet alertowy obostrzeń które będą obowiązywać w Polsce  od 1 do 17  grudnia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w konferencji prasowej o nowych wytycznych dotyczącego pakietu alertowego  w zw. z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa -Omikron.Resort zdrowia wprowadił zakaz lotów do siedmiu krajów – Botswana , Eswatini, Lesotho. Mozambik, Namibia, RPA, Zimbabwe. Nowe procedury dla osób wracających z wymienionych krajów to 14-dniowa kwarantanna (wcześniej 10-dniowa)  która nie zwalnia z wykonania testu. Odnośnie strefy non-Schengen tutaj również obowiązować będzie 14-dniowa kwarantanna z możliwością zwolnienia po ośmiu dniach wykonując test PCR.

Pakiety alertowe dla kraju, Co się zmnieni?

Nowe limity obejmą również ograniczenia które do tej pory miały limit do 75 proc czyli  gastronomia, hotele, kina, teatry, filharmonie, koncerty, kościoły, obiekty sportowe w tym baseny ,aquaparki . Od 1 do 17 grudnia będą tutaj obowiązywać limity do 50 proc,  osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach -poinormował minister.

Nowe limity dotyczące zgromadzeń i uroczystości

Zmianie uległ rownież limit osób uczestniczących w m.in weselach czy dyskotekach tutaj limit ze 150 osób zmniejszył się do 100 osób.

Limity na obiektach sportowych

W wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi będzie mogło wziąść udział do 250 osób to o połowę mniej niż dotychczas. Osoby korzystające z siłowni,centra fitness, muzea, kluby hazardowe tu będzie obowiązywac zasada jednej osoby na 15m2 (dotychczas 10m2) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.