PGNiG Superliga w grze komputerowej Handball 21 (WIDEO)

Podziel się:

Handball 21 /materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii, polskie ligowe rozgrywki piłki ręcznej znajdą się w dystrybuowanej na całym świecie grze komputerowej! Już od 12 listopada można będzie grać drużynami PGNiG Superligi w grze Handball 21. To druga polska liga – obok PKO Bank Polski Ekstraklasy – dostępna obecnie w grze wideo.

Superliga Sp. z o.o. sprzedała prawa licencyjne do rozgrywek firmie Nacon, dzięki czemu w najlepszym na świecie symulatorze piłki ręcznej znajdzie się PGNiG Superliga wraz z herbami wszystkich zespołów, strojami i nazwiskami zawodników. W grze zostaną wyeksponowani również sponsorzy ligi i klubów, a mecze rozgrywane będą, odtworzoną w świecie wirtualnym, oficjalną piłką Superligi – Select Ultimate. Gra zostanie wydana na platformy Xbox One, Playstation 4 i PC.

– Cyfryzacja oraz komercjalizacja nowych przestrzeni biznesowych, to jedne z kluczowych elementów strategii rozwoju Superligi. Wprowadzenie PGNiG Superligi do symulatora piłki ręcznej, to połączenie obu tych elementów. Jestem dumny z tego, że udało nam się sprzedać kolejne prawa licencyjne, a obecność rozgrywek w Handball 21 to kolejny projekt cyfrowy jaki oddajemy do użytku w ciągu ostatnich kilku miesięcy – powiedział Piotr Należyty, wiceprezes zarządu ds. marketingu Superliga Sp. z o.o.

Handball 21 zaoferuje możliwość gry w wieloosobowych grupach, zarówno w trybie lokalnym multiplayer oraz online, a także pojedynczo. Produkcja zapewni również szeroki wybór trybów rozgrywki – możliwość rozegrania pojedynczego meczu, pełnego sezonu ligowego, a nawet w trybie kariery.

Prócz ligi polskiej, w grze znajdą się inne czołowe europejskie ligi piłki ręcznej, w tym z francuskie LIDL STARLIGUE i PROLIGUE, niemiecka Liqui Moly Handball-Bundesliga oraz 2. Handball-Bundesliga i hiszpańska Liga Sacyr ASOBAL. W grze znajdziemy ponad 1 600 znanych na całym świecie graczy, w tym Nikole Karabatica, Mikkela Hansena, Valero Rivere, Fabiana Wiede i Melvyna Richardsona. Wśród nich ponad 250 zawodników występujących na parkietach PGNiG Superligi.

Handball 21 to kontynuacja wydanego przed kilkoma laty, najpopularniejszego symulatora piłki ręcznej na świecie, Handball 17. W nowej grze, zadbano o nowe animacje, ulepszono sztuczną inteligencję, pojawiły się także nowe tryby gry. Dzięki oficjalnym herbom, strojom i innym realistycznym szczegółom, gracze będą mogli doświadczyć wszystkich wrażeń i emocji związanych z tym popularnym sportem w Handball 21.

(mat.pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.