Pijany jechał bez opony na feldze. Policjantom tłumaczył że szuka stacji benzynowej..

Podziel się:

fot.Policja wrocławska

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali 25-latka który jechał samochodem pomimo braku przedniej opony na feldze.Mężczyzna  miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności- poinformował Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Funkcjonariusze patrolujący nocą ulice Wrocławia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą , jakież było zdziwienie policjantów gdy zobaczyli że mężczyzna jechał samochodem pomimo braku przedniej opony na feldze.

Kierujący Toyotą 25-latek tłumaczył  mundurowym, że szuka stacji paliw, ponieważ wydawało mu się, że ma mało powietrza w jednej z opon.Po przebadaniu kierowcy na obecność alkoholu w organiźmie okazało się , że mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil.

Uszkodzenia pojazdu powstałe na skutek nieodpowiedzialnej jazdy funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który został odholowany na parking strzeżony.

Teraz o  konsekwencjach nocnej jazdy na ,,podwójnym gazie,, 25-latka zdecyduje sąd. Policja przypomina , że za tego typu przestępstwo może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(Policja dolnośląska)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.