Zmiana organizacji ruchu w rejonie Łysej Polany. Źle zaparkujesz odholują ci pojazd

Podziel się:

fot.Małopolska policja 

Po majówce z pewnymi ograniczeniami zostaje otwarty szlak do Morskiego Oka. Na drodze prowadzącej w tą część Tatr zmieniono organizację ruchu. Pojazdy zaparkowane w sposób nieprawidłowy będą odholowywane-poinformował Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Po majówce z pewnymi ograniczeniami rozpoczynają swoją działalność hotele i prywatne apartamenty. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Również Tatrzański Park Narodowy otwiera szlaki turystyczne w tym chyba najpopularniejszy prowadzący do Morskiego Oka.

Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji TPN jednego dnia na ten szlak będzie mogło wejść do 2.500 osób. Jest to równoznaczne z pojawieniem się większej liczby samochodów w tym rejonie. W związku z powyższym policja informuje,iż na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi

W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat to tylko początek ( 100 zł i 1 pkt karny ). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking ( 30 zł/doba ). Jak widać koszty stają się już odczuwalne. Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *