Pijany usnął na autostradzie A4. Kierowca uderzony przez inny pojazd wypadł autem poza barierki

Podziel się:

fot.Policja Małopolska

Nietypowe miejsce wybrał pijany mężczyzna parkując na autostradzie A4. Zasnął na prawym poboczu w nieoświetlonym pojeżdzie. Na  jego samochód najechał kierowca osobowego forda, z którym jechało czterech pasażerów.W wypadku 52-latek  stracił część małżowiny usznej poinformował w poniedziałek mł. insp. Sebastian Gleń Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W sobotę około godziny 4 nad ranem, jadąc w kierunku Rzeszowa autostradą A4, na wysokości Łętowic pijany mężczyzna zatrzymał Alfę Romeo na prawy pasie ruchu… i usnął.

Na nieoświetlony samochód najechał kierowca osobowego forda, z którym jechało czterech pasażerów. Nieprawidłowo zaparkowana alfa została wyrzucona poza bariery autostrady na pas zieleni, natomiast Ford Focus zatrzymał się na barierach energochłonnych.W tak groźnie wyglądającym zdarzeniu ucierpiał jedynie kierowca Alfa Romeo, który stracił część małżowiny usznej. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji. Autostrada przez kilkadziesiąt minut była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy.

Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, pogotowie, straż pożarna i policja oraz pracownicy obsługi autostrady. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili, że kierowca alfy był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał niemal 1,5 promila alkoholu.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed tarnowskim sądem. Dodatkowo wobec mieszkańca województwa lubelskiego zostanie wszczęte postępowanie w związku z jazdą po spożyciu alkoholu.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.