Piłka z mistrzostw z autografami polskiej reprezentacji wystawiona na licytację!

Podziel się:

J Mielewski z Łowcą Pawłem Papajem fot.Polsat

Wyjątkowa sportowa pamiątka z autografami polskiej kadry narodowej trafiła na wyjątkową aukcję. Oficjalną piłkę siatkarskich mistrzostw świata – z podpisami wszystkich tegorocznych srebrnych medalistów reprezentacji Polski oraz ich trenera i swoim własnym – wystawił na licytację popularny, czterokrotnie nagrodzony Telekamerą, dziennikarz i komentator Polsatu i Polsatu Sport, Jerzy Mielewski, który siatkówką zajmuje się już od 25 lat.

Aukcja odbyła się w specjalnym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, w którym licytowane były skarby polskich gwiazd, takie jak obraz olejny namalowany przez Paulinę Sykut-Jeżynę czy suknia, którą zaprojektowała i w której wystąpiła na uroczystej gali Izabela Janachowska.

Licytacja Piłki z MŚ w Katarze. Jaką osiągnie cenę?

Jaką cenę osiągnęła unikatowa piłka oraz pozostałe przedmioty, będzie można się przekonać, oglądając odcinek „Łowców skarbów. Kto da więcej” z udziałem gwiazd już 8 grudnia o godz. 18 w Czwórce. Natomiast o emocjach związanych z licytacją, o najcenniejszych sportowych skarbach, jakie przeszły przez jego ręce, o tym dlaczego miał ochotę wynieść niektóre „pod pachą” i o kolekcji, jakiej nigdy nie odda, Jerzy Mielewski opowiedział w wywiadzie udzielonym na planie programu (wywiad w linku powyżej).

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” to emitowana od poniedziałku do piątku o godz. 18 nowa produkcja Czwórki, w której grupa koneserów i dealerów antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich licytuje między sobą przyniesione do studia skarby uczestników programu. W specjalnym mikołajkowym odcinku 8 grudnia, w którym w roli sprzedających wystąpią gwiazdy, wylicytowane kwoty przekazane zostaną Fundacji Polsat.

Wyceną piłki wystawionej przez Jerzego Mielewskiego zajmie się Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy online sprzedającej design – a w jej licytacji udział wezmą Łowcy:

Krzysztof Kobyliński – miłośnik i kolekcjoner antyków oraz skandynawskiego designu,  Paweł Papaj – miłośnik ikon oraz kolekcjoner biżuterii i mebli,  Michał Nowocin – zapalony i wytrawny łowca wyjątkowych mebli, lamp, luster oraz porcelanowych ozdób, Łukasz Barucha – kolekcjoner i popularyzator stylu vintage, o którym opowiada na autorskim videoblogu i Arkadiusz Woźniak – kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70.

Program prowadzi Paweł Orleański.

(żródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.