Pobił ekspedientki bo nie wpuściły go do sklepu w „godzinach dla seniora”

Podziel się:

fot.Małopolska policja

Policjanci zatrzymali 35-latka który dopuścił się aktu agresji wobec dwóch ekspedientek jednego z sklepów spożywczych.Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała,grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności- poinformował w poniedziałek  Sebastian Gleń z małopolskiej policji

Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie. policjanci zostali poinformowani o  pobiciu dwóch ekspedientek w jednym z marketów spożywczych w Oświęcimiu przez nieznanego mężczyznę.Sprawca tuż po zdarzeniu wybiegł ze sklepu, wsiadł na rower i odjechał.

Z relacji zgłaszających wynikało również,  że mężczyznę zdenerwował fakt, że nie został wpuszczony do sklepu, ponieważ zgodnie z wytycznymi w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia.

Na poszukiwania sprawcy natychmiast ruszyło kilka patroli. W trakcie penetracji Osiedla Chemików mundurowi dowiedzieli się, że dwoje klientów sklepu pojechało swoim samochodem za sprawcą, przekazując wskazówki dotyczące rysopisu oraz drogę jego ucieczki. Uciekiniera stracili z oczu, gdy wjechał na tereny zielone lecz tam szybko zlokalizowali go policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego -relacjonuje Gleń.

Jak informuje rzecznik podejrzanemu został postawiony zarzut uszkodzenia ciała dwóch osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczególne podziękowania, za wzorową postawę obywatelską, zasługuje dwoje mieszkańców Oświęcimia, którzy pomogli policjantom w szybkim namierzeniu sprawcy- podsumował Gleń.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *