Polski kandydat do Oscara „Boże ciało” oraz wielki wygrany konkursu – „Parasite”! w Playerze !

Podziel się:

fot.TVN

Głośny film Jana Komasy, nominowany do Oscara oraz zdobywca 10. nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Boże ciało” będzie można oglądać w Playerze już od czwartku, 13 lutego. To nie wszystko! Serwis przygotował moc innych propozycji filmowych, w tym  „Parasite”, zdobywcę aż czterech nagród na Gali rozdania Oscarów.

Boże ciało” to historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie odsiadki w poprawczaku przechodzi duchową przemianę. Postanawia zostać księdzem. Wie jednak, że przez swoją kryminalną przeszłość nie przyjmą go do żadnego seminarium. Na zwolnieniu warunkowym zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, do którego nigdy nie trafia. Zamiast tego zaprzyjaźnia się z proboszczem lokalnej parafii, a kiedy nadarza się ku temu okazja, przejmuje jego obowiązki. Na początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać wiernych… Film dostępny będzie w Playerze już od 13 lutego!

To jednak nie wszystkie lutowe propozycje serwisu. Od 21 lutego w Playerze pojawi się film „Parasite”, nagrodzony na Gali Oskarów 2020 aż w czterech kategoriach! To pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” Od 18 lutego ,

utytułowany na Paszportach Polityki i laureat wielu lokalnych nagród. To historia niewidomego geniusza, który wbrew wszelkim przeciwnościom losu zostaje wirtuozem fortepianu.
Już teraz użytkownicy Playera mogą obejrzeć głośny i nagradzany film Wojtka Smarzowskiego „Kler”, ukazujący grzechy kościoła katolickiego w Polsce. Na tym nie koniec uczty dla wyrafinowanego kinomana. W serwisie dostępna jest także „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Laureat Oscara i Złotej Palmy przedstawia poruszającą opowieść o miłości młodej piosenkarki Zuly (Joanna Kulig) i ambitnego muzyka Wiktora (Tomasz Kot). W ofercie nie brakuje też kultowych sag filmowych – od lutego w serwisie pojawiło się 8 filmów z serii „Szybcy i wściekli”.
(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.