Warszawa. Czaszka krokodyla w przesyłce z Chin. To okaz chroniony

Podziel się:

 W przesyłce była czaszka krokodyla fotKAS

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła próbę przemytu krokodyla z gatunku zagrożonego wymarciem. Przesyłka miała trafić do mieszkańca woj. mazowieckieego -poinformowała Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

 

Krokodyl w przesyłce z Chin. Mazowiecka KAS znalazła kolejny okaz CITES

Jak poinformowła rzecznik Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w przesyłce pocztowej z Chin znaleźli czaszkę krokodyla.

Model czaszki – okazem CITES

Zgodnie z deklaracją paczka miała zawierać model czaszki o wartości 1 USD. Odbiorca to mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Eksperci ustalili, że spreparowana czaszka należy do przedstawiciela gatunku chronionego konwencją waszyngtońską o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami zagrożonych wyginięciem (zwaną też CITES od ang. Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora).

Jej autentyczność potwierdził również nasz koordynator ds. CITES.

Zezwolenie na przewóz

 Jeśli chcemy przewieźć okazy roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem, musimy mieć odpowiednie zezwolenia CITES.

Przewożenie okazów CITES przez granicę bez stosownych dokumentów to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.Pamiętajmy, że ograniczenia w przewozie roślin i zwierząt pomagają chronić je przed całkowitym wyginięciem-dodała rzeczniczka KAS w Warszawie.

(źr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.