EURO 2022 kobiet. Polka w gronie sędziowskim na finał!

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/taniadimas

Unia Europejskich Związków Piłkarskich ogłosiła, kto będzie sędziować finałowy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet. Jedną z sędzi liniowych będzie Polka, Paulina Baranowska.

Główną sędzią meczu o mistrzostwa Starego Kontynentu będzie Kateryna Monzul z Ukrainy. Na tym turnieju prowadziła już 3 spotkania: Hiszpania-Finlandia oraz Austria-Norwegia w fazie grupowej, a także ćwierćfinałowy mecz Szwecja-Belgia. Ukrainka ma doświadczenie w sędziowaniu meczy o najwyższą stawkę – w 2015 roku prowadziła finał kobiecego mundialu (mecz Stany Zjednoczone Ameryki-Japonia, wygrany przez Amerykanki 5:2).

Jej wybór na główną arbiter spotkania oznacza, że sędziami liniowymi będą Maryna Strilecka (również z Ukrainy) oraz Paulina Baranowska z Polski.

Sędzią techniczną będzie Francuzka Stéphanie Frappart. Uznawana za najlepszą arbiter świata, 3 lata temu prowadziła finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Natomiast w ubiegłym roku była pierwszą w historii kobietą w gronie sędziowskim ma EURO mężczyzn (w kilku spotkaniach była sędzią techniczną).

Z kolei za ekranami, jako sędziowie od wideoweryfikacji, zasiądą dwaj Włosi: Paolo Valeri oraz Maurizio Mariani.

Mecz finałowy, pomiędzy Anglią a Niemcami, odbędzie się jutro na londyńskim stadionie Wembley. Początek spotkania o godzinie 17 (18 polskiego czasu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.