Przeglądu Kapel Rockowych UEK 2024. Myslovitz Gwiazdą wieczoru !

Podziel się:

fot.mat.pras

Zespół Myslovitz wystąpi jako Gwiazda Główna podczas tegorocznej edycji Przeglądu Kapel Rockowych, który odbędzie się 24 kwietnia w HYPE PARKU w ramach Juwenaliów UEK 2024! 

 

Myslovitz to ikoniczny polski zespół rockowy składający się z 5 osób, założony w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Pierwszy koncert grupy odbył się już w 1993 roku w studenckim klubie ”Olimp”, jako support dla Generał Stilwell. W 1994 roku podpisali kontrakt z wytwórnią MJM Music PL, dzięki wygranej na przeglądzie „Mokotowska Jesień Muzyczna”. Swój pierwszy album wydali w 1995 roku, którego producentem był Ian Harris. W przerwach w nagrywaniu muzycy udzielali się w innych zespołach, m.in. Delons czy Penny Lane.

Myslovitz Gwiazdą Główna Przeglądu Kapel Rockowych UEK 2024!

Zespół występował również na zagranicznych scenach, w Szwecji, USA czy Niemczech. W trakcie swojej wieloletniej działalności artyści wypuścili 10 albumów. Wokalista zespołu zmienił się najpierw na Michała Kowalonka, a później na Mateusza Przymięso. Obecny skład obejmuje tego właśnie wokalistę, Przemysława Myszor, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego.

 

Przegląd Kapel Rockowych jaka jest idea?

To ogólnopolski konkurs, tworzony od 2008 roku, który skierowany jest do młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem. Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego. Zwycięzców wyłania jury składające się z ekspertów z branży muzycznej – mieliśmy już okazję gościć takie osobistości jak Czesław Mozil, Robert Lubera, Adam Mikołajewski czy Artur Malik. Zwieńczeniem PKR-u jest koncert znanej gwiazdy ze świata rock’a. W ubiegłych edycjach wystąpili m. in. Video, Kobranocka, Farben Lehre oraz Oddział Zamknięty

 

Bilety i informacje

Bilety na Przegląd Kapel Rockowych oraz więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.juwenaliauek.pl oraz w klubie studenckim zaUEK na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.