Ida Nowakowska i Aleksander Sikora w nowej edukacyjnej roli !

Podziel się:

fot.Waldemar Kompała / TVP

Prezenterzy „Pytania na Śniadanie” pomagają tegorocznym maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. 

 Ida Nowakowska i Aleksander Sikora matury mają już za sobą. Prezenterka ukończyła Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie a prezenter jest absolwentem XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Świetne wyniki w nauce zapewniły obojgu miejsca na prestiżowych uczelniach w kraju i zagranicą. Ida Nowakowska ukończyła kierunek aktorstwa na elitarnym Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W tym samym czasie, na UCLA, studiowała również na Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją Relacje Międzynarodowe. Aleksander Sikora ukończył biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista ds. zarządzania w turystyce. 

 W nowym cyklu TVP „Repetytorium Maturzysty” Ida Nowakowska i Aleksander Sikora są łącznikami pomiędzy uczniami a nauczycielami prowadzącymi audycje powtórzeniowe wybranych zagadnień z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 Cykl edukacyjny „Repetytorium Maturzysty” to 70-minutowe audycje emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 10:20 w TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka). Lekcje prowadzą nauczyciele z renomowanych warszawskich liceów. W „Repetytorium Maturzysty” występują także psychologowie oraz trenerzy rozwoju osobistego, którzy poradzą, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału. 

 Cykl powtórzeniowy jest tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną. 

 Na antenach TVP cały czas emitowana jest Szkoła z TVP w odświeżonej formie dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura.

 „Repetytorium Maturzysty” codziennie od 4 maja 2020 r. o godzinie 10:20 w TVP HD. Powtórki w TVP Rozrywka o godzinie 18:00. Lekcje dostępne także na VOD.TVP.PL.

Partnerem projektu jest Fundacja PGNiG.

(pras.)

2 myśli na temat “Ida Nowakowska i Aleksander Sikora w nowej edukacyjnej roli !

 • 6 maja 2020 o 17:42
  Permalink

  Mam dwie córki i starsza w tym roku ma egzamin więc ogląda dodatkowo repetytorium maturzysty. Szczerze, to przyjemnie są tam prowadzone zajęcia, do tego stopnia, że mogli by taki program powtórzyć dla przyszłego rocznika, nawet jeśli szkoły będą funkcjonowały normalnie 🙂

  Odpowiedz
 • 7 maja 2020 o 13:58
  Permalink

  Z tego co zerkałam jak córka oglądała to fajnie to prowadzą, tak na luzie. Jednak to akurat dla mnie sprawa drugorzędna. Ważniejsze są same zajęcia i żeby były jak najbardziej przydatne. Sama mam tegoroczną maturzystkę, wiem ile stresu ją ta cała sytuacja kosztuje, mnie przy okazji również. Dlatego dobrze, że to repetytorium powstało. Zawsze to pomoc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *