Ryanair przyjęło wytyczne UE w kwestii powrotu do bezpiecznego latania

Podziel się:

fot.Ryanair 

Ryanair, przyjęła nowe wytyczne UE, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zarówno pasażerów jak i załóg pokładowych, obywatele Europy mogli wrócić do lotów w Unii Europejskiej w nadchodzących tygodniach- poinformował przewoźnik.

Te skuteczne wytyczne pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić europejski przemysł turystyczny.

Ryanair ze szczególnym zadowoleniem przyjmuje sugestie dotyczące maseczek. Obowiązek noszenia ich został już wcześniej wprowadzony do nowego regulaminu bezpieczeństwa podróży, gdy tylko Ryanair wznowi loty od 1 lipca. Ryanair ponownie wzywa rząd Irlandii i Wielkiej Brytanii do rezygnacji z niemożliwej do wdrożenia 14-dniowej kwarantanny na rzezcz maseczek i dystansu społecznego, tak, jak robi to obecnie większość inncyh krajów europejskich.

 

Michael O’Leary, Prezes Zarządu Ryanair Group powiedział:

“14-dniowa kwarantanna jest nieskuteczna i niemożliwa do wdrożenia. Wymaganie od pasażerów poddania się kwarantannie po skorzystaniu przez nich z wielu usług jak transport publiczny w celu dotarcia na/z lotniska nie ma podstaw naukowych ani medycznych. Usilnie wzywamy rządy krajów europejskich, zwłaszcza  w Irlandii i Wielkiej Brytanii, do wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek przez pasażerów linii lotniczych, pociągów, w tym londyńskiego metra. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 w środowiskach transportu publicznego, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe.

Z zadowoleniem przyjmujemy zalecenie Unii Europejskiej w zakresie maseczek i ponownie wzywamy rząd Irlandii i Wielkiej Brytanii do zniesienia  niewytłumaczalnej, nieskutecznej i niemożliwej do wdrożenia kwarantanny. Obywatele Europy mogą bezpiecznie podróżować w maseczkach podczas swoich letnich wakacji przestrzegając zasad bezpieczeństwa jak pomiar temperatury. 14-dniowa kwarantanna nie ma podstaw naukowych, jest niemożliwa do wdrożenia i nie jest konieczna w okolicznościach, w których pasażerowie linii lotniczych, pociągów i metra noszą maseczki, gdy zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe.

(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.