Bundesliga: Manuel Neuer przedłuża kontrakt z FC Bayernem Monachium

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak iln24.pl 

Doświadczony 34-letni niemiecki bramkarz Manuel Neuer doszedł do porozumienia z ,,Bawarczykami,, i przedłużył umowę z FC Bayern Monachium do 30 czerwca 2023 roku – poinformował w komunikacie klub.

Wielokrotny reprezentant Niemiec i Mistrz Świata z 2014 roku związany był umową z Bayernem do 30 czerwca 2020 roku, choć rozmowy toczyły się już od jakiegoś czasu, oficjalnie Manuel Neuer podpisał nowe porozumienie z FC Bayern Monachium.

Pozostanie Neuera w Bayernie skomentował Karl-Heinz Rummenigge:

„FC Bayern jest bardzo szczęśliwy i zadowolony, że Manuel przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2023 r.” – „Manuel jest najlepszym bramkarzem na świecie i naszym kapitanem”. -podsumował Karl-Heinz Rummenigge, prezes FC Bayern Munich.

Głos zabrał również  Oliver Kahn, Członek zarządu, oraz  legenda  FC Bayern: „Mogę bardzo dobrze postawić się w sytuacji, w której znajduje się Manuel. Rozumieliśmy, w jakim kierunku Manuel myśli na tym etapie kariery i co jest dla niego ważne. Wraz z przedłużeniem umowy wysłał silny sygnał. ”

Manuel Neuer dołączył do FC Bayern latem 2011 roku . W 2014 roku został wybrany „Europejskim sportowcem roku” i „Światowym sportowcem roku”. Z FC Bayern zdobył siedem mistrzostw Niemiec, czterokrotnie Puchar DFB, wywalczył również  Ligę Mistrzów i Klubowy Puchar Świata. Z drużyną narodową został mistrzem świata w 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.