Michał Karbownik podpisał nowy kontrakt Legią Warszawa

Podziel się:

fot.legia.com

Bardzo dobra wiadomość dla kibiców Legii Warszawa. Michał Karbownik podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt który będzie obowiązywał do  30 czerwca 2024 roku- czytamy w komunikacie klubu,

Michał Karbownik to obecny młodzieżowy reprezentant polski. 19-latek rozgrywa swój przełomowy sezon w PKO Ekstraklasie, swoim zdtereminowaniem wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em w sierpniu 2019 roku, występujac do tej pory w 22 meczach w barwach Legii. O mlodym talencie krążyły już medialne plotki o zainteresowaniach ze strony znaczących europejskich klubów.

 Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku – mówił Michał Karbownik po podpisaniu obowiązującego do 30 czerwca 2024 roku. kontraktu.
– Kluczową rolę w sprowadzeniu Michała do Legii odegrał Krzysztof Tańczyński. Dzięki niemu, miałem możliwość obserwować Michała już na poczatku, kiedy rozwijał się w naszej Akademii. Kilka lat później mogłem wprowadzić go do pierwszego zespołu, w którym pod okiem trenera Vukovicia bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem. Patrząc na jego talent i cechy, które go wyróżniają, takie jak przebojowość i odwaga na boisku, a zarazem wyjątkowe opanowanie i skromność poza nim, Michał ma wszystko, żeby osiągnąć sukces międzynarodowy. Jesteśmy dumni, że my jako Legia uczestniczymy w tym procesie, a pierwsze trofea, jakie zdobędzie, zdobędzie z Legią Warszawa – dodał dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.
(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.