Czechy. Wracają imprezy masowe, dyskoteki. Co z koronawirusem u naszych sąsiadów?

Podziel się:

fot.Pixabay 

Większość krajów powoli łagodzi obostrzenia związane z koronawirusem.Czechy wracają do normalności, lecz w ściśle higienicznych warunkach Nasi południowi sąsiedzi otwierają , dyskoteki oraz imprezy masowe do 300 osób.Po wielu tygodniach Czesi odwiedzą również inne miejsca.

Jak informuje czeski dziennik seznampravy.cz od poniedziałku 25 maja wracają  do normalnego życia, ale pozostaną pewne ograniczenia. Władze Czech łagodzą obostrzenia, będzie można ponownie wyjść do restauracji, pubu, czy na dyskotekę. Będa mogły się odbywać imprezy masowe do 300 osób, jeśli choroba nie rozprzestrzeni się od 8 czerca będzie mogło uczestniczyć w nich do 500 osób, a pod koniec czerwca do 1000 osób.

Od 25 maja w Czechach zostaną ponownie otwarte baseny kąpieliska, noszenie maseczek nie będzie obowiązaywało w wodzie oraz na leżakach, a dystans miedzy osobami ma wynościć 2 metry. Otwarte zostanę również kina i teatry gdzie będzie mogło przebywać do 300 osób.

Niebawem u naszych sąsiadów zostanie zniesiony również nakaz noszenia maseczek, obowiązywać będą już tylko w pomieszczeniach zamkniętych i transporcie publicznym.

W Czechach od początku pandemii odnotowano w sumie 8820 przypadków zakażenia, a zmarło 312 osób.

W Polsce kolejny etap odmrażanie gospodarki zaplanowano na poczatek czerwca.

seznampravy.cz/iln24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.