Siostry Szydłowskie – muzyczne objawienie „The Voice Senior”!

Podziel się:

fot.Natasza Młudzik / TVP

P, Archiwum PrywatneElżbieta, Jolanta i Krystyna podbiły serca trenerów muzycznego show z udziałem seniorów. – To było marzenie naszej mamy, żebyśmy śpiewały we trzy – mówią uczestniczki sobotniego odcinka „The Voice Senior”. 

Nowy muzyczny format TVP2 okazał się telewizyjnym hitem! W ubiegłą sobotę premierowe odcinki „The Voice Senior” obejrzało ponad 3 miliony widzów. Przed nami kolejna dawka muzycznych emocji, wzruszających historii i wspaniałych anegdot z życia uczestników, którzy ukończyli 60. rok życia. Już w sobotę na scenie wystąpią m.in. siostry Szydłowskie, rodowite łodzianki, które pokochali trenerzy oraz widzowie zasiadający w studio. 

Całe życie czekałam na coś ważnego. To szansa na to, żeby jeszcze coś zrobić – mówi Krystyna, jedna z sióstr.

Udział sióstr Szydłowskich w muzycznym talent show TVP2 to nie tylko przygoda ale także hołd złożony mamie. 

To było jej marzenie, żebyśmy śpiewały we trzy – wspominają z czułością.

Elżbieta, była nauczycielka chemii i jak mówią o niej siostry – szkolny kujon, Krystyna – szalona artystka bujająca w obłokach oraz najmłodsza z sióstr –  radosna optymistka Jolanta, podczas „Przesłuchań w Ciemno” zaśpiewały utwór „Kwiat jednej nocy” z repertuaru Alibabek. We fragmencie sobotniego występu, który możecie zobaczyć już teraz, trenerzy programu Alicja Majewska, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk i Andrzej Piaseczny, niejednokrotnie porównywali siostry Szydłowskie do legendarnego polskiego zespołu z lat 60. 

Udział w „The Voice Senior” nie jest pierwszym występem sióstr Szydłowskich na profesjonalnej scenie. 

Śpiewałam w operetce, w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Zagrałam ponad 100 ról, pierwszoplanowych. Tych małych nie liczę. Epizodów też nie, chociaż cieszyły mnie ogromnie – opowiada z uśmiechem Krystyna.

Jolanta przed laty była wokalistką w zespole Primo Voto. Wspólnie z siostrą Elżbietą wystąpiły także na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Na tym ostatnim zdobyły Srebrny Pierścień oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. 

Wtedy nie było talent show. Takie konkursy były jednymi, w których można się było pokazać jako amator – wspomina z rozrzewnieniem Jolanta.

Cały wstęp sióstr Szydłowskich, które nazywają siebie Wiara, Nadzieja i Miłość, będziemy mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę o godzinie 20:05 w TVP2.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.