„Design Dream. Pojedynek na wnętrza” nowe show w Polsacie !

Podziel się:

fot.Polsat

„Design Dream. Pojedynek na wnętrza” to program pełen wnętrzarskich inspiracji z nutką rywalizacji, który już 7 marca zadebiutuje na antenie Telewizji Polsat. Zdolni projektanci będą musieli zmierzyć się z presją czasu, rywalami oraz surową oceną ekspertów. Kim są uczestnicy programu i o co walczą?

„Design Dream. Pojedynek na wnętrza” to przede wszystkim konkurs. W programie bierze udział sześciu uczestników, którzy będą rywalizować o statuetkę najlepszego projektanta programu i nagrodę główną 100 tysięcy złotych. Ich zadaniem będzie stworzenie projektu pomieszczenia jak najbardziej dopasowanego, pod względem funkcji i stylu, do wymagań bohaterów danego odcinka. Projekty mają być odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w życiu bohaterów i na ich nowe potrzeby.  Poszczególne aranżacje powstaną w specjalnych boksach – kopiach projektowanego wnętrza. Na koniec każdego odcinka jeden z uczestników opuści program. O finał zawalczy dwóch najlepszy projektantów. Kim są uczestnicy pierwszej edycji programu?

Monika Bonecka-Turek
Monika urodziła się w miejscowości Goleniów w województwie Zachodniopomorskim. Obecnie mieszka w Szczecinie. Od 3 lat prowadzi własną pracownię projektową. Praca jest jej największą pasją. Na początku wiązała swoją przyszłość z architekturą, jednak jak sama mówi „to że jest urodzoną estetką” skierowało ją w stronę aranżacji wnętrz. Najlepiej czuje się w stylu klasycznym, który chętnie łączy ze złotymi dodatkami. Ma swoją niepowtarzalną stylistykę, którą potrafi przekazać w każdym wnętrzu, które projektuje. Monika jest romantyczką, wierzy także w energię i działanie podświadomości. Jej mocną stroną jest harmonia, spójność oraz konsekwencja. Od roku jest szczęśliwą żoną Kacpra. Wspólnie budują dom w rodzinnej miejscowości Moniki. Jak sama mówi, jest to najważniejszy projekt w jej w życiu – wszystko w nim wymyśliła i zaprojektowała od zera. Niedługo czeka ją przeprowadzka.  

Agnieszka Kumuda
28-latka pochodząca z serca Bieszczad, z miejscowości Ustrzyki Dolne. Absolwentka wydziału architektury i urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej. Artystka, którą profesorowie opisywali jako „połączenie cyborga i czarownicy”, odważna i bezkompromisowa. Maluje obrazy w technice grafiki komputerowej, specjalizuje się w aktach. Przez ostatnie 3 lata zajmowałam się projektowaniem przestrzeni korporacyjnych, eventowych i showroom-ów. Jest autorką setek logotypów, ilustracji i wielu koncepcji architektonicznych.
Jej znaki rozpoznawcze to burza blond włosów i czerwona szminka. Agnieszka zawsze stara się podchodzić do życia z optymizmem. Jest przebojowa, kontaktowa, kreatywna, a w środku chowa wrażliwą artystyczną duszę. Jak sama mówi „w życiu ma bardziej cele niż marzenia”, a całe jej życie kręci się wokół „sztuki”.

Anna Mazur
Absolwentka wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, która obecnie prowadzi własną pracownię, zajmującą się wnętrzami użytkowymi oraz mieszkalnymi. Jako 6 letnia dziewczynka poznała grę komputerową, w której buduje się domy, aby prowadzić w nich życie stworzonych przez siebie bohaterów. Ania zafascynowana fazą tworzenia pomieszczeń oznajmiła, że zostanie architektem (wcześniej pytając rodziców jak nazywa się ktoś kto „robi domy”). Architektura stała się jej pasją i celem, który udało jej się osiągnąć.
W pracy projektantki najważniejsze jest dla niej spełnienie wymagań klientów, jednak nie boi się zaproponować własnych odmiennych z ich zdaniem rozwiązań. Lubi mieszać style. Kocha kicz „kontrolowany”. Uważa, że nowoczesne wnętrza z wykorzystaniem zabytkowych detali, bądź mebli przekazywanych z pokolenia na pokolenie to najczystsza forma szacunku Projektanta do Projektanta. Mieszka w Lublinie z kotem Witkacem.

Marcin Pajewski
Z wykształcenia architekt, który od prawie 20 lat zajmuje się projektowaniem wnętrz. Na początku kariery zawodowej związany był z produkcją filmową i reklamową. Pracował jako dyżurny planu, scenograf oraz rekwizytor. Zajmuje się także scenografią eventową. Był architektem wnętrz między innymi przy Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, przy szczycie NATO w Warszawie oraz szczycie UNESCO w Krakowie. Przede wszystkim jednak skupia się na aranżacji wnętrz domów i mieszkań dla osób prywatnych. Razem z żoną Justyną prowadzą pracownię projektową. Poza pracą ich wspólną pasją jest bieganie. Marcin zdobył koronę maratonów, oraz przebiegł Ultramaraton Powstańca na dystansie 63 km. Jest szczęśliwym tatą 3 synów. Do udziału w programie namówiła go żona.

Karol Smagacz
Karol ma 32 lata, mieszka w Warszawie, ale pochodzi z Nowego Targu. Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczął od projektu własnego pokoju, który miał okazję wielokrotnie ewoluować. Z wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi pracownię, która specjalizuje się w projektowaniu eleganckich pomieszczeń oraz unikatowych mebli.
Jego ulubiony styl to glamour, pałacowy look. W projektach najważniejszy jest dla niego efekt „wow”. Jest zwolennikiem zaskakujących połączeń materiałów i wykorzystywania ich w zupełnie nieoczywisty sposób. Lubi pracę z takimi surowcami jak kamień, marmur czy lastryko. Kocha rośliny i jak sam twierdzi ma „rękę do zieleni”. Wykorzystuje kwiaty w każdym ze swoich projektów. Jego mocne strony to skupienie się na jakości, wyczucie piękna, zainteresowanie sztuką, a także śledzenie trendów wnętrzarskich na świecie.

Weronika Szczepaniak
Pochodząca z Puław 29-latka. Z wykształcenia graficzka i projektantka wnętrz. Ukończyła grafikę w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz kierunek projektowania wnętrz na ASP w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w wystawach malarskich, grafiki lub plakatu, odbywających się w całej Polsce. Od siedmiu lat mieszka w Warszawie. Obecnie pracuje w firmie projektującej biura oraz rozwija własną działalność. Jej największą pasją wyłączając sztukę jest sport, a przede wszystkim beach tennis. Weronika reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Światach w Moskwie w tej dyscyplinie sportowej.

Kto zdobędzie tytuł najlepszego projektanta „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i 100 tysięcy złotych? Tego dowiemy się wkrótce!

Premierowy odcinek „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” – już 7 marca.
Program emitowany będzie w każdą niedzielę o godz. 17:40.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *