Skandal w Hoffenheim. Bayern komisyjnie chce wyjaśnić incydent

Podziel się:

Kibice Bayernu Monachium  fot.Łukasz Nowak iln24.pl

Bayern zareagował na incydenty związane z meczem wyjazdowym w Hoffenheim i założył dziś wewnętrzną komisję, aby wyjaśnić skandal. Komisja ta z jednej strony zbada wydarzenia w sobotę, az drugiej strony opracuje środki, które wejdą w życie w krótkim i dłuższym okresie w przypadkach rasizmu, zniewag, antysemityzmu, seksizmu, homofobii i wszelkiego rodzaju wykluczeń poinformował klub w poniedziałek.

Komisja powinna ściśle współpracować z zespołem dochodzeniowo-śledczym, który został założony w niedzielę przez komisariat policji w Mannheim w tym celu i wesprze ich najlepiej jak potrafi. Członkowie komisji skonsultują się również z odpowiednimi władzami i ekspertami zewnętrznymi. Ponadto FC Bayern sugeruje spotkanie z DFB, DFL i wszystkimi 36  klubami w celu omówienia skoordynowanych i wspólnych działań na ten temat.

Stanowisko FC Bayern jest jasne: incydentów takich jak ten w sobotę nie wolno powtarzać. Stowarzyszenie uważa za swój społeczny obowiązek przeciwdziałanie dyskryminacji, nietolerancji, nienawiści, agitacji, zniewagom i przemocy we wszystkich formach. FC Bayern to różnorodność i tolerancja, a przede wszystkim radość z piłki nożnej czytamy w komunikacie klubu.

(FCBM)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *