Znamy wszystkich półfinalistów Ligi Mistrzów U.E.F.A.

Allianz Arena, stadion Bayernu Monachium. Mino dominacji na boisku, bawarski klub odpadł z Ligi Mistrzów w ćwierćfinale. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz Nowak, iln24.pl

Zakończyły się ćwierćfinały Ligi Mistrzów Unii Europejskich Związków Piłkarskich (U.E.F.A.). Stawkę półfinalistów uzupełniły Manchester City oraz Inter Mediolan. Wczoraj awansowały A.C. Milan oraz Real Madryt.

Jak wyglądały środowe mecze? Opisujemy każdy z nich. Na dole podsumowania spotkań – wynik, zdobywcy bramek, składy i sędziowie.

Remis w Monachium

Niemcy, Monachium: Bayern Monachium zremisował z Manchesterem City w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Ponieważ w pierwszym meczu górą był angielski klub, to on zagra w półfinale.

City zdecydowanie było w lepszej sytuacji – pierwszy mecz wygrało 3:0. Dlatego bawarski klub od początku usiłował zdobyć gola. Pierwszą groźną akcję przeprowadził w 17. minucie. Leroy Sané, po otrzymaniu piłki, przebiegł z nią w stronę bramki i znalazł się sam na sam z Edersonem, ale strzał był lekko niecelny. Po chwili Dayon Upamecano zobaczył czerwoną kartkę za faul na Erlingu Haalandzie, ale szybko Clément Turpin anulował decyzję – Norweg chwilę wcześniej znalazł się na pozycji spalonej.

W 21. minucie L. Sané znów był blisko zdobycia bramki. Wykonał rzut wolny z bocznego skrzydła boiska, ale nie zdecydował się na dośrodkowanie, tylko na strzał. Jednak Ederson wybił piłkę za linię końcową. Również w dalszej części gry Bayern prowadził akcje na bramkę rywali, ale wciąż nie udało im się odrobić strat.

W 35. minucie strzał oddał İlkay Gündoğan, Yann Sommer obronił go. C. Turpin jednak pokazał na punkt rzutu karnego – D. Upamecano zagrał ręką i zobaczył za to żółtą kartkę. „Jedenastkę” wykonał E. Haaland, jednak posłał piłkę za wysoko.  Z kolei w 42. minucie blisko zdobycia bramki był Kingsley Coman, ale i tym razem Ederson nie zawiódł. Natomiast w doliczonym czasie doszło do przepychanki między Joshuą Kimmichem oraz İlkayem Gündoğanen, obydwaj zawodnicy zostali za to ukarani żółtą kartką.

Również po przerwie Bayern cisnął, aby zdobyć choć jedną bramkę, jednak nie dawał rady obronie City. W 55. minucie blisko strzelenia gola był znów E. Haaland, ale Y. Sommer złapał piłkę. Po chwili przed szansą stanęli Bawarczycy, ale mimo „Obywatelom” udało się wyprowadzić piłkę zza swojego pola karnego. Kontratak tym razem okazał się szczęśliwy dla nich – E. Haalandowi tym razem udało się pokonać bramkarza rywali.

Bayern wciąż próbował strzelić gola. Wprawdzie w 75. minucie piłka wleciała do bramki City, jednak chwilę wcześniej Kingsley był na spalonym. Natomiast w 81. minucie C. Turpin dokonał analizy VAR, po której uznał, że Manuel Akanji zagrał ręką. J. Kimmich zamienił „jedenastkę” na bramkę. Kilka minut później szkoleniowiec Bayernu Thomas Tuchel zobaczył za nieodpowiednie zachowanie drugą żółtą kartkę i musiał opuścić ławkę. Sama końcówka okazała się bezbramkowa i mecz zakończył się remisem.

Do półfinału awansuje City – w dwumeczu wygrało 4:1. O finał zagra z Realem Madryt, który pokonał Chelsea Londyn 4:0 (2:0 + 2:0).

Będzie mediolański półfinał

Włochy, Mediolan: Inter Mediolan zremisował 3:3 z Benfiką Lizbona w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Dzięki temu, że w pierwszym meczu wygrał, zagra w półfinale.

Inter przystępował do gry ze spokojem – tydzień temu pokonał Benfikę 2:0. Choć dzisiejszy mecz rozpoczął się dość spokojnie, to jeszcze przed upływem kwadransa widownia uradowała się – piłkę do siatki wpakował Nicolò Barella. Również w kolejnych minutach mediolańczycy zagrażali bramce rywali, udało im się znów zdobyć gola, jednak tym razem nie został on uznany.

Lizbończycy nie pozostali dłużni. 2 strzały oddał Chiquinho, ale André Onana stał na posterunku. Jednak w 38. minucie Kameruńczyk zawiódł – wyrównującego gola zdobył Fredrik Aursnes.

Również po przerwie obydwie drużyny prowadziły pressing na bramkę rywali. Lautaro Martínez i Joaquín Correa doprowadzili stadion do euforii, zmieniając wynik na 3:1. Taki rezultat widniał na tablicy jeszcze w 86. minucie, ale António Silva zmniejszył stratę lizbończyków. Natomiast na sam koniec spotkania, w doliczonym czasie, Peter Musa doprowadził do remisu.

Wynik spotkania oznacza, że w półfinale zagra Inter – wygrał dwumecz 5:3. Półfinał będzie mediolański – rywalem Interu będzie A.C. Milan, które wygrało z S.S.C. Napoli 2:1 (1:0 + 1:1).

Półfinały odbędą się 9 i 10 maja oraz 16 i 17 maja.

Bayern Monachium 1:1 Manchester City (do przerwy 0:0)
dwumecz – 1:4, awans – City
  • 0:1 – Erling Haaland, 57. minuta
  • 1:1 – Joshua Kimmich, 83. minuta (z rzutu karnego)

Bayern: 27 Yann Sommer – 2 Dayon Upamecano, 4 Matthijs De Ligt, 5 Benjamin Pavard (od 78. minuty 44 Josip Stanišić), 22 João Cancelo (od 64. minuty 19 Alphonso Davies) – 6 Joshua Kimmich, 8 Leon Goretzka, 10 Leroy Sané (od 64. minuty 17 Sadio Mané), 11 Kingsley Coman, 42 Jamal Musiala (od 71. minuty 25 Thomas Müller) – 13 Eric Choupo-Moting (od 71. minuty 39 Mathys Tel)

City: 31 Ederson – 3 Rúben Dias, 5 John Stones, 6 Nathan Aké (od 66. minuty 14 Ayermic Laporte), 16 Rodri, 25 Manuel Akanji – 8 İlkay Gündoğan, 10 Jack Graelish, 17 Kevin De Bruyne (od 88. minuty 2 Kyle Walker), 20 Bernardo Silva – 9 Erling Haaland (od 84. minuty 19 Julián Álvarez)

Sędziowie: główny: Clément Turpin, liniowi: Nicolas Danos i Benjamin Pages, techniczny: Jérémie Pignard, główny od wideoweryfikacji: Jérôme Brisard, asystent od wideoweryfikacji: Willy Delajod (wszyscy z Francji)

Inter Mediolan 3:3 Benfica Lizbona (do przerwy 1:1)
  • 3:3 – Peter Musa, 90+5. minuta

Inter: 24 André Onana – 15 Francesco Acerbi, 36 Matteo Dramian, 95 Alessandro Bastoni (od 80. minuty 33 Danilo D’Ambrosio) – 2 Denzel Dumfires, 22 Henrikh Mkhitaryan, 23 Nicolò Barella (od 76. minuty 20 Hakan Çalhanoğlu), 32 Federico Dimarco (od 80. minuty 8 Robin Gosens), 77 Marcelo Brozović – 9 Edin Džeko (od 76. minuty 90 Romelu Lukaku), 10 Lautaro Martínez (od 76. minuty 11 Joaquín Correa)

Benfica: 99 Odisseas Wlachodimos – 2 Gilberto (w 2. połowie 7 David Neres), 3 Alejandro Grimaldo, 30 Nicolás Otamendi, 66 António Silva – 8 Fredrik Aursnes, 20 João Mário (od 89. minuty 21 Andreas Schjelderup), 22 Chiquinho (od 80. minuty 33 Peter Musa), 27 Rafa Silva (od 80. minuty 87 João Neves), 61 Florentino – 88 Gonçalo Ramos (od 74. minuty 15 Gonçalo Guedes)

Sędziowie: główny: Carlos del Cerro Grande, liniowi: Diego Barbero i Guadalupe Porras Ayuso, techniczny: Cesar Soto Grado, główny od wideoweryfikacji: Juan Martínez Munuera, asystent od wideoweryfikacji: Alejandro Hernández (wszyscy z Hiszpanii)