T‑Mobile z najszybszym internetem mobilnym w 2019 roku według rankingu RFBenchmark

Podziel się:

fot.pras

Właśnie ukazał się ranking podsumowujący dostawców internetu mobilnego w 2019 roku przygotowany na podstawie zestawień miesięcznych RFBenchmark. Zgodnie z danymi prezentowanymi przez portal największe prędkości pobierania danych w ciągu minionych 12 miesięcy oferował T‑Mobile. To już drugie takie potwierdzenie jakości usług operatora, który kilka dni temu znalazł się także na czele całorocznego rankingu Speedtestu.

Analiza przeprowadzana jest na podstawie wyników testów prędkości wykonywanych przez użytkowników poprzez aplikację RFBenchmark. Jak podaje portal, T‑Mobile pierwsze miejsce w ubiegłym roku w kategorii pobierania danych zajął aż 10 razy. Przeciętna prędkość w tym zakresie oferowana przez firmę w 2019 roku w technologii LTE wynosiła 26,09 Mb/s. To do niej należał również rekord pomiarów – ten padł w listopadzie i sięgał 28,4 Mb/s. Na drugiej pozycji znalazł się Orange z rezultatem 25,33 Mb/s, za nim uplasował się Play (24,14 Mb/s), a na końcu rankingu – Plus z wynikiem 20,66 Mb/s. Magentowy operator okazał się liderem również w technologii 3G, która pozwoliła mu na osiągnięcie średniej prędkości pobierania danych na poziomie 4,97 Mb/s. Podobnie jak w przypadku 4G, druga lokata należała do Orange (4,36 Mb/s), a następna – do Play (3,29 Mb/s). Czwarte miejsce zachował Plus z szybkością transferu w wysokości 3,18 Mb/s.

Powtórzone zwycięstwo

Analogiczne wnioski przedstawia roczny ranking Speedtestu, który również ukazał się w styczniu. Choć w jego przypadku przeciętne prędkości pomiarów nieco się różnią, oddają one dokładnie tę samą kolejność – T‑Mobile jest bezapelacyjnym zwycięzcą.

(T-mobile)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.